111 İsimden Nuriye Gülmen Ve Semih Özakça İçin Çağrı!

editor
80 Görüntülenme
111 İsimden Nuriye Gülmen Ve Semih Özakça İçin Çağrı!

111 gündür açlık grevinde olan tutuklu akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için aralarında Müjdat Gezen, Sıla, Özgür Mumcu, Zülfü Livaneli gibi 111 sanatçı, akademisyen, avukat ve insan hakları savunucusu “Nuriye ve Semih Ölmesin” vurgulu açıklamaya imza attı.

Çağrı metnine, Akın Birdal, Ataol Behramoğlu, Atilla Dorsay, Ayşe Kulin, Ahmet Ümit, Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun, Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, Adana Baro Başkanı Veli Küçük, Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran, CHP milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Edip Akbayram, Ercan Kesal, Ferzan Özpetek, Fatih Portakal, Gencay Gürsoy, Gülriz Sururi, Hayko Çepkin, Halil Ergün, Korkut Boratav, Latife Tekin, Meltem Cumbul, Murathan Mungan, Müjde Ar, Menderes Samancılar, Müjdat Gezen, Rutkay Aziz, Selçuk Yöntem, Sabahat Akkiraz, Sevinç Erbulak, Suavi, Sıla Gençoğlu, Şevket Çoruh, Şebnem Korur Fincancı, Tanıl Bora, Türkan Elçi, Zülfü Livaneli ve Zuhal Olcay’ın da aralarında bulunduğu 111 isim imza attı.

‘Adalet ve demokrasi bunu gerektirir’

Çağrı metninde şu ifadeler yer aldı; “Nuriye Gülmen ve Semih Özakça OHAL kararnamesi ile işten atılan beş bin akademisyen, elli bin öğretmen ve yüz elli bin çalışandan sadece ikisi. İşe geri dönme talebiyle açlık grevine gittikleri için cezaevine atıldılar. 111 gündür açlar. Nuriye ve Semih ölmesin. Çalışma hakları geri verilsin. Okullarına dönebilmeleri ve hayatlarına devam edebilmeleri için devletin gereken adımları atmasını istiyoruz. Adalet ve demokrasi bunu gerektirir.”

Kaynak: Birgün

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku