Her yıl dünyanın dört bir yanından geniş katılımla gerçekleşen Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, bu yıl 19. kez perdelerini açarak 13-30 Ekim tarihlerinde sanatseverlerle buluşacak. Festivale katılan ekipler, pek çok kukla oyunu, film gösterimi ve workshop çalışması yapacak.

19.Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’nde Almanya, Fransa, Hollanda, Hong Kong, İspanya, İtalya, Kore, Romanya, Rusya, Şili, Tayvan ve Türkiye seçkin kukla gösterileriyle yer alıyor. Bu yıl festivalde oyunların haricinde film gösterimleri ve workshoplar da yapılacak. Böylece gençlere ve çocuklara kukla sanatı öğretilmesi ve yeni kukla ustaları yetiştirilmesi hedefleniyor.

Uluslararası İstanbul Kukla Festivali ilk günden bugüne 46 ülkeden 48 ekibi 50 gösteri ile İstanbul’da sanatseverlerle buluşturdu. Dünyada yükselen trend olan görsel sanatların en önemlisi olan kukla, eğlencenin yanı sıra bireyler arası diyalogu geliştirmek için kullanılan bir iletişim metodu haline de geldi.

Dünyaca ünlü kukla ustalarının gösterileri 19. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali kapsamında kültür merkezleri, tiyatro sahneleri, üniversite salonlarında ve halkla iletişimin en önemli merkezlerinden olan AVM’lerde gerçekleşecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here