DES Sahne Açılıyor

editor
529 Görüntülenme
DES Sahne Açılıyor

DES Sahne, 23 Mart Cumartesi günü saat 17:00’de İstanbul Kumpanyası’nın oyunu “Varyemez” ile perdelerini açıyor.

Sanatseverler sanayinin nabzının tutulduğu İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi Des Ticaret Merkezi’nde ünlü sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek şık bir açılış kokteyli ile sezona merhaba diyecek. 385 izleyici kapasiteli DES Sahne’de sezon boyunca çeşitli oyun ve gösteriler sahnelenecek.

Fransız oyun yazarı Moliere’in dünyaca ünlü komedisi “Cimri” piyesi, 2019 tiyatro sezonunda İstanbul Kumpanyası tarafından “Varyemez” adı ile uyarlanarak sahneye taşınacak. Binnur Şerbetçioğlu oyunu günümüz Türkçesiyle seyirciye aktaracak ve aynı zamanda oyunun yönetmenliğini de üstlenecek. Azarya Varyemez karakterini “Tarık Şerbetçioğlu”, Lea rolünü ise “Binnur Şerbetçioğlu” hayata geçirirken, 6 sezondur tiyatro seyircisinin beğenisini kazanmış İstanbul Kumpanyası’nın değerli oyuncuları ikiliye eşlik edecek. 

Binnur Şerbetçioğlu ve Tarık Şerbetçioğlu tarafından 2011- 2012 sezonunda kurulan İstanbul Kumpanyası; klasik, çağdaş, yerli ve yabancı piyesleri tarafsız, anlaşılır, samimi bir dil ile yorumlarken; sevgi ve saygı ile bütünleyip genç ve güçlü kadrosu ile seyircisine sunmaktadır. Çocuk seyircileri de hep baş tacı ederek seçkin ve seviyeli oyunlarla buluşturmayı ilke edinen İstanbul Kumpanyası ile sanatseverler unutamayacakları sanat dolu bir sezonu Des Sahne’de yaşayacak.

DES SANAYİ SİTESİ

1987 yılında Dudullu Organize Sanayi Bölgesinde 360.000m2 genişliğindeki arazi üzerinde inşaatına başlanan Des Sanayi Sitesi’nde bugün 847 müstakil işyeri faaliyet göstermekte; 12.000 istihdam kapasitesi ile sektörün gelişme ufkuna uygun bol ışıklı geniş caddeleri, sokakları, siteye özel bir ferahlık kazandıran geniş yeşil alanları ve hijyenik çalışma mekanları ile sanayi sektörünün cazibe odağı konumunda faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’de sanayinin gelişmesinde büyük katkılarıyla faaliyetine devam eden Des Sanayi Sitesi, 2019 yılı ile birlikte sanata verdiği önemi destekleyecek birçok başarılı projeye imza atmayı hedeflemektedir.

Detaylı Bilgi ve İletişim

Asiye AKDEMİR 

+90 (216) 540 13 13

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku