23. İstanbul Tiyatro Festivali Ön Etkinliklerle Başlıyor: “Birlikte Konuşalım”

editor
958 Görüntülenme

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 23. İstanbul Tiyatro Festivali, 13 Kasım – 1 Aralık 2019 tarihleri arasında tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

23. İstanbul Tiyatro Festivali bu yıl programında yurtdışından 12, Türkiye’den 16 olmak üzere toplam 28 tiyatro, dans ve performans topluluğunun 78 gösteriminin yanı sıra Öğrenme ve Gelişim Programı kapsamında okuma tiyatroları, söyleşiler, atölye çalışmaları ve ustalık sınıfları gibi tamamı ücretsiz yan etkinlikler de gerçekleştirilecek. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında bu yıl Yeditepe Üniversitesi desteğiyle hayata geçirilen Öğrenme ve Gelişim Programı festival öncesinde “Birlikte Konuşalım” söyleşi serisiyle  başlıyor. 

İstanbul Tiyatro Festivali, Habitus Kitap’tan Emrah Yaralı’nın ve gazeteci Bahar Çuhadar’ın katkılarıyla festival öncesinde ücretsiz gerçekleştirilecek bir dizi söyleşiyle tiyatroseverlerin festival deneyimini zenginleştirmeye katkıda bulunacak. Festival oyunlarını derinlemesine incelemek ve yeni konuşma alanları açmak üzere geçmişten günümüze; zamanı/mekânı, şimdi ve buradayı  sahneyi/izleyiciyi, doğaçlamayı/metni, ödenekliyi/ bağımsızı, çerçeveyi,/hemzemini, hayalleri/gerçekleri, hayatı,/tiyatroyu tersyüz ederek yeni buluşmalara vesile olacak  konuşmalar serisi ücretsiz olarak İKSV Alt Kat’ta gerçekleştirilecek. 

Yönetmen, oyuncu eleştirmen ve  tiyatro profesyonellerin konuşmacı olarak   katılacağı “Birlikte Konuşalım” serisinde  aynı zamanda festivalin yerli yapımları da masaya yatırılacak.

BİRLİKTE KONUŞALIM SÖYLEŞİ SERİSİ PROGRAMI:

 • Yeni Politik Tiyatro: Minör Anlatı, Majörü Belirler Mi?
  Ceren Ercan, Bahar Çuhadar – 24 Eylül Salı // 19.00
 • Sahnede Çoklu Ortamın Karakteristiği
  Yeşim Özsoy, Melis Tezkan, Okan Urun 8 Ekim Salı // 19.00
 • Kent Tiyatroları Şehir Kimliğini Oluşturabilir Mi?
  Leman Yılmaz, Özen Yula, Meral Kaya, Feza Soysal, Emrah Yaralı – 12 Ekim Cumartesi // 14.30
 • Zamanın ve Mekanın, “Şimdinin ve Burada”nın Yapısı
  Özgül Akıncı, İsmail Eğler, Ferdi Çetin – 14 Ekim Pazartesi // 19.00
 • Tragedyalar Biter Mi, İnsanın Ontolojisi Değişir Mi?
  Şahika Tekand, Kerem Karaboğa – 22 Ekim Salı // 19.00
 • Alternatif Sahnelerden Bağımsız Tiyatrolara…
  Nesrin Kazankaya, Kemal Aydoğan, Yiğit Sertdemir, Mehmet Bilge Aslan, Eyüp Emre Uçaray, Bahar Çuhadar – 26 Ekim Cumartesi // 14.30

“Birlikte Konuşalım” İKSV Alt Kat’ta ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Mekan kapasitesi sınırlı olduğundan, web sitemizde bulunan Öğrenme ve Gelişim Programı sayfasından rezervasyon yaptırılması gereklidir. https://tiyatro.iksv.org/tr/ogrenme-ve-gelisim-programi 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku