23. Uluslararası Adana Film Festivali Başvuruları Başladı…

editor
89 Görüntülenme
23. Uluslararası Adana Film Festivali Başvuruları Başladı…

Yıllardır Altın Koza Film Festivali adıyla düzenlenen ve bu yıl isim değiştirerek Adana Film Festivali adıyla düzenlenecek 23. Uluslararası Adana Film Festivali için başvurular başladı. En iyi film ödülü 350 bin TL.

Ck2C8QnXAAA60vw

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, festival kapsamında gerçekleştirilecek Ulusal Uzun Metraj, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film ve Ulusal Öğrenci Filmleri yarışmaları için 29 Temmuz, “Adana” konulu senaryo yarışması için 5 Ağustos’a kadar başvuruda bulunulacak. Yarışma yönetmeliklerine ve başvuru formlarına http://altinkozafestivali.org.tr ve http://www.adana-bld.gov.tr/duyurular.html adreslerinden ulaşılabilecek.

Festivale her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi ve katılım beklediklerini vurgulayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Sinemayı desteklemek amacında olan festivalimizde bu yıl da dünya festivallerinden ödül almış seçkin filmler izleyici ile buluşacak. Bunların yanı sıra galalar, özel gösterim bölümleri, söyleşiler, atölyeler, konserler de sanatseverlerle buluşacak.” ifadelerini kullandı.

Festival kapsamında düzenlenecek yarışmalarda toplam 843 bin lira ödül dağıtılacak. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda “En İyi Film” seçilen eser 350 bin lira kazanacak. Yarışmada ayrıca, Yılmaz Güney Ödülü, Adana izleyici Ödülü, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Müzik, En İyi Oyuncu ve En İyi Kurgu dallarında da para ödülü verilecek.

Festivalde bu yıl da dünya sineması prömiyerleri, Akdeniz ülkeleri film seçkisi, bir ülke sineması, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları, konserler, sokak etkinlikleri ve sergiler sinemaseverlerle buluşacak.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku