Kocaeli’nde “Çıkmaz Sokak Çocukları”nın Galası Yapıldı

editor
130 Görüntülenme
Kocaeli’nde “Çıkmaz Sokak Çocukları”nın Galası Yapıldı

cikmaz1Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın yeni sezon oyunlarından “Çıkmaz Sokak Çocukları”nın  galası  27 Nisan Cumartesi gecesi gerçekleşti. Mehmet Çevik’in rejisiyle sahnelenen oyunda; Levent Muradoğlu, Çağrı Mengüç ve Aydın Sigalı ‘nın  oyunculukları alkışa değerdi. Amerikalı yazar Lyle Kessler’in kaleme aldığı, halen Broadway’de gişe rekorları kıran oyun, tiyatro severlerin büyük beğenisini kazandı.

MUHTEŞEM PERFORMANScikmaz3
Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik ve Şehir Tiyatroları Şube Müdürü Turgut Çakar ile kalabalık bir izleyici topluluğunun takip ettiği oyun, 1980’li yıllarda Kuzey Philadelphia’nın varoş bir semtinin kırık dökük bir evinde son derece zor şartlarda yaşayan iki kardeşin şiddet ve yoksulluk sarmalındaki hayatlarını konu ediyor.

cikmaz2MEHMET ÇEVİK YÖNETTİ
Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik’in yönettiği, yönetmen yardımcılığında Aslı Yiğit’in görev yaptığı “Çıkmaz Sokak Çocukları”nın müzikleri Murat Gedikli imzasını taşıyor. Yürek burkan bir yaşama tutunabilmek için akıl almaz yöntemler geliştiren bir çocuğun yaşam öyküsünü aktaran oyununun ışık tasarımında Cafer Yiğiter, dekor tasarımında Behlüldane Tor, Kostüm Tasarımında ise Meltem Günaydın yer alıyor.

cikmaz5PANO AÇILIŞI
Dakikalarca ayakta alkışlanan oyun sonrasında bir konuşma yapan Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik, tiyatroyu var etmek adına emeği geçen herkese ve görkemli gecenin tüm katılımcılarına teşekkürlerini sundu. Çevik’in daveti ile sahneye çıkan protokol tarafından Çıkmaz Sokak Çocukları’nın yaratıcı kadrosuna çiçek taktim edildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak başkanlığında Şehir Tiyatroları sanatçılarının yer aldığı pano açılışının ardından gerçekleştirilen ve gündemi tiyatro oluşturan kokteyl sonrasında gala gecesi son buldu.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku