27. Yıl Enka Kültür Sanat Buluşmaları Mart’ta Bahar Tadında!

editor
32 Görüntülenme
27. Yıl Enka Kültür Sanat Buluşmaları Mart’ta Bahar Tadında!

27. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları, Sanat Uzun Hayat Kısa sloganıyla Mart ayında yine dolu dolu bir programla devam ediyor. Seyirci, 5 oyun ve çok bir özel konserle baharı ENKA Sahnesi’nde karşılıyor.

"Parkta Özel Bir Gün" Moda Sahnesi

“Parkta Özel Bir Gün” Moda Sahnesi

Gelenekselden çağdaşa, alternatiften popülere tüm sanat dallarını kucaklayan 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, Mart ayında da bahar şenliği tadında devam ediyor. ENKA seyircisi baharı, 5 tiyatro oyunu ve çocuklar için çok özel bir konserle karşılıyor.

Aristofanes’ten Nazım Hikmet’e,  Dürrenmatt’tan Çehov’a, Theresa Rebeck’ten Özen Yula’ya hem genç hem de usta kalemlerin eserleriyle zengin bir seyir keyfi sunan 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nda Mart ayı, Talimhane Tiyatrosu’nun Göl Kıyısı oyunuyla başlayacak. Meltem Cumbul, Pelin Ermiş, Ushan Çakır’ın performansıyla 3 Mart Salı akşamı sahnelenecek oyun, göl kıyısındaki evde yaşayan bir ailenin sır dolu trajedisini izleyiciye aktaracak.

"Göş Kıyısı" Talimhane Tiyatrosu

“Göş Kıyısı” Talimhane Tiyatrosu

Etkinlikler, Moda Sahnesi’nin politika ile komedinin iç içe geçtiği; sınır, vatandaşlık, birey, özgürlük meselelerini tartışma konusu yapan Parkta Güzel Bir Gün adlı oyunuyla devam edecek. Oyun, 10 Mart Salı akşamı sahnelenecek. 16 Mart Pazartesi akşamı ise ENKA Sahnesi, Tiyatro Adam’ın 5.Frank oyununu ağırlayacak. Vahşi kapitalizmin bu trajikomik eleştirisi seyirciye, iki yüzyıl boyunca şiddet, hile ve dolandırıcılıkla dünyaya şekil veren Frank Bankası’nın ironik öyküsünü anlatacak.

Sezonun tek konser etkiliği Neşeli Pazarlar Konseri’nde ise ENKA seyircisi, Barış için Müzik Orkestrası ile buluşacak. Gelecekte daha barışçıl bir yaşam biçimi yaratmak amacıyla kurulan orkestra 22 Mart Pazar günü bir kez daha barışın sesi olacak.

Tiyatro 2000 "Kuvayi Milliye Kurtuluş Savaşı Destanı"

Tiyatro 2000 “Kuvayi Milliye Kurtuluş Savaşı Destanı”

Nazım Hikmet’in perspektifinden şahitlik edeceğimiz Kuvayi Milliye – Kurtuluş Savaşı Destanı ile devam edecek buluşmalarda, 23 Mart Pazartesi günü Tiyatro 2000’in ENKA Sahnesi’ne konuk olacak. 24 Mart Salı günü, Bo Sahne’nin muhafazakar bir çevrede geçen gizem dolu oyunu Bakarsın Bulutlar Gider ile 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, Dünya Tiyatro Günü’ne iki kala, yeni sezona hazırlanmak üzere yaza kadar ara verecek.
Etkinlik programı için www.facebook.com/enkakultur  ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilir, etkinlik biletlerine http://www.biletix.com/mekan/EV/ISTANBUL/tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Tüm oyun gösterimleri akşam 20.30’da, Barış İçin Müzik Orkestrası konseri ise Pazar 11.30’da gerçekleştirilecektir.

 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku