3. İstanbul Karagöz Festivali yarın başlıyor

Gonca Katman
993 Görüntülenme

Karagöz Derneği tarafından üçüncüsü düzenlenecek olan İstanbul Karagöz Festivali bu yıl 14 – 30 Kasım 2019 tarihlerinde çeşitli etkinliklerle İstanbul’da seyircisi ile buluşacak.

3. İstanbul Karagöz Festivali, Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı Karagöz sanatçıları ile birlikte, 14-30 Kasım 2019 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle İstanbul’da seyircisi ile buluşacak.

Festivali kapsamında gösteriler, atölyeler, söyleşiler, seminer ve sergi etkinlikleri gerçekleştirilecek.

3. İstanbul Karagöz Festivali’nin çocuk açılışı 14 Kasım 2019 Perşembe günü Sultanbeyli Belediyesi İstanbulensis Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

18 Kasım 2019 Pazartesi günü, İstanbul Rumeli Üniversitesi ve Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan törenle, “3. İstanbul Karagöz Festivali Ödülleri” sahipleri ile buluşacak.

3. İstanbul Karagöz Festivali’nin merkez etkinlikleri İstanbul Rumeli Üniversitesi’nin Haliç Yerleşkesinde gerçekleştirilecek olup, seyirciler Sultanbeyli, Üsküdar, Beykoz, Ümraniye, Esenler ilçelerinde ve Yapı Kredi Kültür Sanatta festival etkinliklerini takip edebilecek.

UNESCO tarafından “Somut Olmayan Kültürel Mirasımız” olarak tescil edilmiş Karagöz sanatını daha görünür kılmak ve tüm renklerini seyirci ile buluşturmak hedefiyle gerçekleştirilecek olan 3. İstanbul Karagöz Festivali’ne tüm Karagöz severlerin katılımı bekleniyor.

Festival ile ilgili basın toplantısı bugün İstanbul Rumeli Üniversitesi’nin Haliç Yerleşkesinde düzenlendi. Basın toplantısında İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.H.Tamer Dodurka, Karagöz Festivali Dernek Başkanı Enis Ergün konuşmacı olarak yer aldı. Ergün, “Festival kapsamında gösteriler, atölyeler, söyleşiler, seminer ve sergi etkinlikleri gerçekleştireceğiz. 18 Kasım 2019 tarihinde ise İstanbul Rumeli Üniversitesi ve Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde, ‘3. İstanbul Karagöz Festivali Ödülleri’ sahipleri ile buluşturacağız.” dedi.

Bu yıl, Karagöz Festivali’ne katılanları küçük bir sürpriz bekliyor. Tüm katılımcılara birer Karagöz maketi dağıtılacak. Ayrıca, Türkiye’nin 81 ilindeki yurttaşlardan internet ortamında festivali etiketleyerek paylaşanlara da Karagöz maketleri gönderilecek.

Festival programı için tıklayınız:  http://www.karagozfestivali.com/style/karagoz.pdf

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku