“4:48 Psikoz” Bu Sezon Tiyatro Küp Yorumuyla Sahneleniyor…

editor
70 Görüntülenme
“4:48 Psikoz” Bu Sezon Tiyatro Küp Yorumuyla Sahneleniyor…

Tiyatro Küp, sezonun ikinci prömiyerini, “4:48 Psikoz” ile yaptı.

“In-yer-face” akımının önde gelen isimlerinden kabul edilen İngiliz yazar Sarah Kane”in çarpıcı oyunu seyirci karşısına çıktı. Behzad Fathi’nin yönettiği oyunda Çiğdem Sayın, Merve Kabakoz ve Adem Mirzaoğlu rol alıyor.

Sezonu 14 Ekim’de, Reginald Rose’un  önyargılar ve adalet üzerine klasikleşmiş eseri “12 Kızgın” ile açan Tiyatro Küp, bu sezon Jose Saramago’nun aynı adlı ünlü romanınından sahneye uyarladığı “Körlük” ve Behzad Fathi’nin kaleme aldığı “Fil”i de tiyatro severlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

 

Tiyatro Küp Hakkında: Oyunculuğun alışılagelmiş kalıplardan sıyrılması, yeni şeyler üretmesi gerektiğine inanan bir ekipten oluşan Tiyatro Küp, 2009 yılından bu yana hem oyuncu yetiştiriyor, hem de farklı sahnelenme teknikleri ve oyunculuk yöntemleriyle sahneye koyduğu oyunlarla seyircisiyle buluşuyor. Oyunculuğun ömür boyu süren bir eğitim gerektirdiğine inanan Tiyatro Küp, “Verilmiş ve hayali koşullar altında gerçekten yaşamak oyunculuktur” diyen ABD’li tiyatro adamı Sanford Meisner’in tekniğiyle oyuncu yetiştiren Türkiye’deki az sayıda ekipten biri.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku