ABT, ABBŞT Oldu…

editor
27 Görüntülenme
ABT, ABBŞT Oldu…

Antalya Belediye Tiyatrosu uzun süren çalışmaların sonunda dün (11 Aralık) Belediye Meclisi’nin aldığı kararla Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oldu.

mehmet_03-150x213İstanbul, Eskişehir, Bursa ve Kocaeli’nden sonra 5. Ödenekli Şehir Tiyatrosu olan ABBŞT’nin seçilmiş sanat yönetmeni Mehmet Özgür duygularını şöyle ifade etti: “Çok heyecanlıyım, uzun süren çalışmalar sonucunu verdi, sevinçliyiz, mutluyuz ama bir o kadar da sorumluluğumuz arttı, bu kazanımın ülkenin her kentine yayılması için ülke genelinde çalışmaların başlamasına ve sonuçlanmasına her türlü  desteği vermeye, deneyimlerimizi paylaşmaya hazırız.” dedi.

Ödenekli tiyatroların sarsıldığı, her cephede tartışıldığı bir dönemde böylesine önemli bir karar alarak ve bu kararı Belediye Meclisi’nden geçirerek Türkiye tiyatrosuna çok önemli bir katkı yapmış olan başta B.B. Başkanı Menderes Türel olmak üzere emeği geçen herkesi kutlarız.

Sorumlulukları sadece başka kentlere örnek olmakla kalmayıp, kadrolaşmalarını çok akılcı politikalarla gerçekleştirip, Antalyalı seyirciye bugüne kadar geldikleri düzeyi hızla aşarak, çok daha nitelikli oyunlar hazırlamak için bugünden kolları sıvamaları gerekiyor.

Türkiye’de bir başka önemli hamleyi başlatarak ayrı bir çocuk tiyatrosu birimi kuran Mehmet Özgür’ün bu projeden hiç sapmayarak, sadece çocuk tiyatrosunda görev alacak oyuncularla çalışmaya devam ederek, çocuk tiyatrosu gerçeğini sadece Türkiye’ye değil dünyaya da göstermeyi hedeflerine koymalarını öneririm.

ABBŞT’nin Antalya’ya, Türkiye’ye örnek olmasını diler, herkesi kutlar, tiyatronun tüm emekçilerini sevgiyle kucaklarım, yolunuz açık olsun.

Haber-yorum: Mustafa Demirkanlı

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku