Ankara Birlik Tiyatrosu, uzun bir aradan sonra bir politik güldürüyle, seyircisiyle buluşuyor.

Politik tiyatroda, 44 yıldır oynadıkları bütün oyunları yasaklanan ve sayısız mahkeme kararlarıyla oynamayı başaran ABT, bu kez oyununda bir diktatörün yolsuzluklarının, iktidar hırsının onu nerelere taşıdığını anlatırken, seyirciyi güldürecek ve güldürürken de düşündürecek.

oyun (55)

Ülkenin diktatörü, eşi ve kızı “Ülkeyi Başkandan Kurtarma Örgütü” tarafından kaçırılır. Niyetleri,    hükümetten talep ettikleri fidyenin ödenmesidir. Ancak olaylar, düşündükleri gibi gelişmez…

Acaba Başkan yeniden koltuğuna dönebilecek midir?

“Gül Göker” tarafından sahneye konulan oyunda, “Ezel Kalkan, Dilara Tor, Ahmet Toplar, Bilge Can Göker, Hakkı Şahin, Eray Sargın ve Kudret Öz” oynuyor.

Çevre düzeni “Hakkı Şahin” ve görsel tasarım, “Erhan Cerrahoğlu” tarafından yapıldı. Haber spikerlerinde “Uluç Özkök ve Derya Eroğlu Şanlı” yer alırken, Başkan yardımcısını “İsmail Karagöz” oynuyor…

Seçimlere kadar İstanbul’un çeşitli semtlerinde sergilenecek olan oyun 8 Mayıs’ta, saat 20.30 da Kadıköy Duru Tiyatro’da, 13 ve 15 Mayıs’ta saat 20.30 da, Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sahneleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here