Adana Devlet Tiyatrosu, üç yeni oyunla perdelerini açıyor!

editor
2000 Görüntülenme

Adana Devlet Tiyatrosu, 2019-2020 sezonunu biri çocuk, ikisi yetişkin olmak üzere üç yeni oyunla karşılıyor. Ekim ayında perdelerini açacak olan Adana DT’nin yeni oyunları şunlar:

RÜSTEMOĞLU CEMAL’İN TUHAF HİKÂYESİ

Oyunun Konusu:

15 Ekim’de prömiyer yapacak olan oyunun konusu kısaca şöyle: Haksız yere Girit teki yaşamlarından sürülerek önce baba ile sonra oğlu ile devam eden kader kısmet..

Oyunun Künyesi:

YAZAR: CENGİZ TORAMAN
YÖNETMEN: HALİL AKARSU
AYRILIK
Behiç Ak’ın unutulmaz metinlerinden biri olan “Ayrılık”, 17 Ekim tarihinde prömiyer yapacak.
Oyunun Konusu: 
İncir çekirdeğini bile doldurmayan sebepler ile bir yıl önce bitmiş bir evlilik. Ancak iki tarafta gerçek anlamda boşanmayı içine sindirememiş.Kadının hafıza şovuna tanıklık ettiğimiz ‘’Ayrılık’’ oyununda yazar Behiç AK , bir yıl sonra bir araya gelmelerini traji komik bir dille anlatıyor.
Oyunun Künyesi:
YAZAR: BEHİÇ AK
YÖNETMEN: N.FIRAT DEMİRAĞ
SİHİRLİ KEMAN
Çocuk oyunu “Sihirli Keman”, 20 Ekim’de prömiyer yapacak.
Oyunun Konusu: 
Kendi halinde oğluyla birlikte yaşayan ayakkabı ustası Jules’e günün birinde bir sandık gelir. Babasının yanında çalışan Jacques ile arkadaşı Pierre arasında sandığı açıp içindekilere sahip olmak için amansız bir mücadele başlar. Oysa bu sihirli bir sandıktır.Sandığı açmak ve içindekilere sahip olmak için ise 7 ayrı anahtara ihtiyaç vardır.Babasının mesleğini devam ettirmekle hayallerin peşinden gitmek arasında kalan genç Jacques’ın renkli hayal dünyasına götüren oyun; dostluk,çalışmak,sevgi ve aile bağlarının önemine vurgu yapıyor.
Oyunun Künyesi: 
YAZAR:Aristide Christian CHARPENTER
YÖNETMEN : EBRU KAR

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku