Tiyatro Adamı, hoca, ünlü rejisör, oyuncu Ahmet Levendoğlu’nun 70. yaşı, sanatta 50. Yılı ve büyük özveri ve titizlikle bugünlere getirdiği Tiyatro Stüdyosu’nun 25. yılı önceki akşam Oyun Atölyesi’nde düzenlenen buluşmayla kutlandı.

ahmet2

Ekrana yansıyan fotoğraflarla özetlenen 70 yılının ardından aralarında her yaştan meslektaşları konuşmaları, alkışlarıyla tiyatronun oyunculuğundan sahne tasarımına her alanında sayısız gencin yetişmesinde büyük rolü olan ustaya “iyi ki varsınız” mesajı verdiler.

Ahmet Levendoğlu bu özel geceye katılanları selamlayan konuşmasında, taktir edilmekten, sevilmekten, birlikte olmaktan duyduğu kıvancı ifade ederek, “Yüzleri aydınlığa dönük dostlarım, öğrencilerim meslektaşlarım üstümüze çökmüş olan karanlığı yararak aydınlığa ulaşmamız için hem bilincimize ve direncimize sarılacağız, hem de yaptığımız işlerimizi inadına iyi, inadına daha nitelikli ve daha etkili yapacağız.” sözleriyle aydınlığa kavuşmanın sanat ve sanatçı için yolunu gösterdi.

ahmet3

Serda Kordelen’in organize ettiği geceye aralarında Dikmen Gürün, Hayati Asılyazıcı, Üstün Akmen, Levent Öktem, Selçuk Yöntem, Zerrin Tekindor, Özgür Erkekli, Erkan Can, Nişan Şirinyan, Özgür Yalım, Can Başak, Ziya Külküt, Ayşe Lebriz Berkem, Tarık Ünlüoğlu, Jülide Kural, Tamer Levent, Özen Yula’nın da olduğu çok sayıda tiyatro sanatçısı, yazarı, eleştirmeni dostlar katıldı.

 

Kaynak: Cumhuriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here