Ahmet Mümtaz Taylan’ın Yönettiği “Uyarca” Dasdas’ta Prömiyer Yapıyor!

editor
104 Görüntülenme
Ahmet Mümtaz Taylan’ın Yönettiği “Uyarca” Dasdas’ta Prömiyer Yapıyor!

Usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan’ın yönetmenliğini üstlendiği “Uyarca”, 4 Kasım’da DasDas’ta prömiyerini yapmaya hazırlanıyor. 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında da tiyatro severlerin karşısına çıkacak oyun, Kasım ayı boyunca DasDas’ta sahnelenecek.

Yılın heyecanla beklenen oyunlarından DasDas prodüksiyonu “Uyarca”, 4 Kasım akşamı tiyatro severlerle buluşacak. Friedrich Dürrenmatt’ın 1972’de yazdığı ama daha dün yazılmışçasına, taptaze bir metni olan “Uyarca”yı Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor. 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında da sahnelenecek oyunda Tansu BiçerMehmet Ali NuroğluArif PişkinKanbolat Görkem ArslanZamire Zeynep KasapoğluSerhan OnatArmağan Döşlüoğlu ve Kudsal Döşlüoğlu rol alıyor.

Yücel Erten’in çevirisi, Aylin Alıveren’in dramaturjisi ve Tuna Pase’nin ses tasarımı ile sahnelenen oyunun ışık tasarımını Ayşe Sedef Ayter, kostüm tasarımını Funda Çebi, dekor tasarımını ise Tayfun Çebi üstleniyor.

Cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir cinayet şebekesi ve birbirinden tuhaf bir ilişkiler ağının yer aldığı oyun, iddialı oyuncu kadrosu ve yönetimi ile tiyatro festivalinin de en merakla beklenen oyunlarından biri oluyor.

Baştan aşağı yozlaşmış bir devlet, her şeyi kanıksamış bir toplum, ekonomik kriz, rüşvet ve yolsuzluk temalarını ele alan oyun, freni patlamış kamyon gibi savrulan bir düzenin tespitini yapıyor. Kurduğu ilişkiler ağı, merak duygusunu diri tutan olay örgüsü ve güncelliğini yitirmeyen eleştirisinin yanı sıra kara komedinin cazibesini de üstüne geçiren “Uyarca” bu sezona damgasını vuracak oyunlardan biri olacak.

“Uyarca”, 5, 11, 12, 18 ve 19 Kasım tarihlerinde de “DasDas Sahne”de izleyicilerin karşısında olacak.

Detaylı Bilgi:
www.dasdas.com.tr

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku