AKM Yıkılıyor, Yeni Projeyi Erdoğan Açıklayacak…

editor
153 Görüntülenme
AKM Yıkılıyor, Yeni Projeyi Erdoğan Açıklayacak…

Kaynak: www.diken.com.tr

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul’un Taksim semtindeki Atatürk Kültür Merkezi’nin yerine yapılacak projenin tanıtımını önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bizzat yapacağını açıkladı.

AKM’nin yıkılıp yeniden yapılmasına ilişkin proje tepkilerin ardından durdurulmuştu. Bu sürecin ardından 2008’de tadilat gerekçesiyle kapatılan AKM halen açılmadı. AKM’yi yıkma planı Haziran 2013’teki Gezi Parkı gösterilerinde de protesto konusu olmuştu. Erdoğan, AKM’nin yerine barok tarzda opera binası yapılacağını söylüyordu.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, gazetecilerle yaptığı toplantıda tarihi ve turistik mekanlarla ilgili bilgi verirken şöyle konuştu: “İstanbul AKM yenileniyor. Bununla ilgili lansmanı önümüzdeki günlerde sayın cumhurbaşkanımız yapacak. Rami Kışlası dev bir kütüphaneye dönüşüyor. Burası sadece bir kütüphane değil bir kitap vadisi olacak. Birinci etabı bitti, ikinci etabı 2019’da bitecek. Sonra da hemen üçüncü etabına başlayacağız. Yılan hikayesine dönmüş olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası. Onun  da talimatlarını verdik. İnşallah 2019’a yetiştireceğiz.” 

 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku