“Akşam Yemeği” 15 Kasım’da Yenilenen Salonuyla Semaver Kumpanya Çevre Tiyatrosu’nda!

editor
74 Görüntülenme
“Akşam Yemeği” 15 Kasım’da Yenilenen Salonuyla Semaver Kumpanya Çevre Tiyatrosu’nda!

Masada iki evli çift ve devasa bir sır var. “Akşam Yemeği” prömiyeri 15 Kasım’da yenilenen salonuyla Semaver Kumpanya Çevre Tiyatrosu’nda!

Semaver Kumpanya, 16. senesinde Herman Koch’un aynı adlı eserinden Keen Prins’in uyarladığı ‘Akşam Yemeği eserini Volkan M. Sarıöz’ün rejisiyle, 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında sahnelemek için hazırlıklarını sürdürüyor. Oyunun prömiyeri 15 Kasım Çarşamba akşamı 20:30’da Semaver Kumpanya Çevre Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.


Herman Koch
’un aynı adlı romanından uyarlanan oyun, seyirciyi şık bir restoranda, akşam yemeğine davet ediyor. Masada iki evli çift ve devasa bir sır var. Mönüde ise leziz yemekler, şarabın yanı sıra orta sınıfın ikiyüzlü ahlak anlayışı ve konforunu kaybetme korkusu.

Bir bankamatik kulübesine uyumak için sığınmış evsiz bir kadın iki genç tarafından önce dövülmüş ardından yakılarak öldürülmüştür. İki kuzen olan Rick ve Micheal işledikleri bu cinayeti Micheal’in babası Paul’ün yönlendirmesi ile bir sır olarak saklamaya karar vermişlerdir.

Oyun, cinayetin işlendiği gecenin birkaç hafta sonrasında geçmektedir. Rick’in babası Serge, Micheal’in ebeveynleri Paul ve Claire’i çocuklarının gelecekleri hakkında konuşmak üzere şık bir restoranda akşam yemeğine davet etmiştir. Filmler, iyi şaraplar ve ortak güzel anıların tatlı sohbetiyle başlayan yemek; daha önce üstü örtülmüş bir takım anıların patlak vermesiyle giderek tadını kaybetmeye başlar. Çocukları evsiz bir kadının ölümüne sebep olmuştur ve ortak bir kararla ne yapacaklarına karar vermek zorundadırlar.

Oyun, bir cinayet olayı üzerinden küçük bir aileye odaklanarak aslında toplumsal yaşamın nasıl işlediğini, kendini şiddet ile nasıl var ettiğini irdeliyor.

Mutlu bir aile olmanın püf noktası belki de birkaç sırra sahip olmaktan geçmektedir!

Volkan M. Sarıöz rejisiyle sahnelenecek oyunun dramaturgu Bilgesu Kasapoğlu ve oyuncular arasında Mustafa Kırantepe, Sarp Aydınoğlu, Serkan Keskin, Sezin Bozacı, Şebnem Hassanisoughi var.

Müziklerini Okan Kaya’nın yapacağı oyunun dekoru Başak Özdoğan’a ait. Oyunun Kostüm Tasarımında Ayşenur Arslanoğlu ve Işık Tasarımında Mustafa Karakoyun var. Reji asistanları Selin Nazlı Ustaoğlu, Selen Şenay ve Onur Yalçınkaya olacak.

Oyun biletlerini İKSV satış noktalarından veya Biletix üzerinden alabilirsiniz.

Semaver Kumpanya “Akşam Yemeği” Oyunu Kasım Ayı Programı:
15 Kasım Çarşamba 20.30  Çevre Tiyatrosu
16 Kasım Perşembe 20.30  Çevre Tiyatrosu
20 Kasım Pazartesi 20.30  Caddebostan Kültür Merkezi
21 Kasım Salı 20.30  Caddebostan Kültür Merkezi

www.semaverkumpanya.com
Facebook/ smvrkumpanya
Twitter/ smvrkumpanya
Instagram/ semaverkumpanya

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku