Altkat Sanat Sezona Merhaba Diyor…

editor
79 Görüntülenme
Altkat Sanat Sezona Merhaba Diyor…

Ağustos 2012 yılından itibaren Kadıköy Moda caddesindeki alternatif sahnesinde üretimlerine başlayan Altkat Sanat, gerek çocuklara gerekse yetişkinlere yönelik oyunlarıyla her geçen gün alternatif tiyatronun gelişmesine katkıda bulunuyor.

nar-ı_bela_19Altkat Sanat’ yaratıcıları “İnsanın hayat ve dünya için taşıdığı sorumluluk bilincini unutmaması, merkezine tiyatro sanatını alan ama tüm gösteri sanatlarından beslenen bir yapı olması özelliğini taşıyor.” diyerek çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda “Su Çatlağını Bulur” isimli oyunlarıyla Hrant Dink cinayetini ele alıp bizleri hem kendi vicdanımızla hem de kendi tarihimizle yüzleşmeye götürdüler. Devam eden sezonlar içinde Aşk Bir Rüyadır, Deliriyum gibi oyunları seyircisinin karşısına çıkardı.

HAMLET’TEN DÖNÜŞÜM’E
Geçtiğimiz sezon seyircisinden büyük ilgi gören W.Shakespeare’in ölümsüz eseri Hamlet’i sahneye taşırken yönetmen koltuğunda Neil Fleckman vardı.  Hamlet bu sezon 5 Ekim tarihi itibariyle her Pazar saat:17.00’da yine Altkat Sanat’ta sahnelenmeye devam ederken yine ABD’li yönetmen Neil Fleckman rejisiyle bu sefer başka bir ölümsüz yapıt sahneye taşınacak. Franz Kafka’nin Dönüşüm’ü. Steven Berkoff’un bir uyarlaması olan Dönüşüm, Türkiye’de de ilk kez sahnelenmeye başlayacak.

nar-ı_bela_2

NAR-I BELA
Altkat Sanat üretenleri ayrıca yeni oyunları Nar-ı Bela oyunuyla izleyicisinin karşısına çıkma hazırlığı içinde. Oyunda Kerbela’dan günümüze, alevi katliamları işlenirken geleneksel öğelerden de yararlanılarak çağdaş bir performans oyun ortaya çıkıyor. Katliamlar zinciri beden olanaklarıyla anlatım bulurken, canlı müziklerde geleneksel-kültürel öğeler dikkat çekiyor. Oyunun yönetmenliğini Nevzat Süs yaparken, Müzik Yönetmenliği ise Erdal Güney’e teslim edilmiş. Oyunun ilk gösterimi 23 Ağustos Cumartesi Saat: 21.00’de Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nin bahçesinde gerçekleşecek. Nar-ı Bela oyununun diğer üretenleri ise şöyle:

Müzik Görkem Tekin – Boran Mert
Işık Uygulama Ufuk Fakıoğlu
Koreografi Erdem Gündüz
Görsel Tasarım Beran Soysal
Fotoğraf Gökhan Coşkun
Video-Art Bağımsız Sinema Merkezi
Proje Danışmanı Şeref Cer
Halkla İlişkiler Aysun Güngör
Oynayanlar Müge Saut, Ulaş Kotan, Erkan Akbulut, Neslihan Kaymak

Altkat Sanat
Caferağa mah. Moda cad. NO:35/5 Huzur Palas Pasajı alt katı Kadıköy/İstanbul
www.altkatsanat.com
bilgi@altkatsanat.com
Tlf: 536 214 27 33

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku