Ankara’nın yeni sahnesi “Çankaya Sahne” açılıyor!

Turgay Tural
5086 Görüntülenme

Ankara’da yeni bir sahne açılıyor: “Çankaya Sahne”

Çankaya Sahne, 4 Ekim’de  Sokrates’in Son Gecesi oyunu ile açılıyor. Geçen yıl prömiyer yapıp büyük beğeni toplayan Stefan Tsanev’in yazıp Mehmet Atay’ın yönettiği Sokrates’in Son Gecesi artık kendi sahnesinde oynayacak. Ayrıca Neil Simon’un yazıp Mehmet Atay’ın yönettiği Büyük Aşıkların Sonuncusu oyunu 11 Ekim’de, Muzaffer İzgü’nün yazıp Mehmet Atay’ın yönettiği Eller Yukarı Lütfen! oyunu 18 Ekim’de prömiyer yapacak.

Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Atay‘ın açıklaması şöyle:

Tiyatro ÜçArtıBir adıyla bir çekirdek olarak başladık. Şimdi, sahne tozunun büyüsüyle, onlarca yıllık tecrübeyi genç heyecanlarla biraraya getirip, birkaç kuşak Ankaralı için farklı nostaljik duygular uyandıran bir kült mekanı sanatseverler için tiyatroya dönüştürüyoruz. Artık Ankara’da “ÇANKAYA SAHNE” adıyla yeni bir tiyatronuz var.

Birçoğunuzun hafızalarında farklı anları yeniden hatırlatan bir mekan burası. Birkaç kuşak farklı sesler farklı görseller ve heyecanlar yaşadı burada. Bu mekanı bir sinema olarak yaratanlar ülkemizin yaşadığı krizlerin sanata da yansımasıyla hayallerinde bir süreklilik yaşayamadılar belki ama bin bir özenle inşa ettikleri mekanın duvarlarına, merdivenlerine sinmiş sözlerin, müzik eserlerinin, film karelerinin hafızalarda hep taze kalmasını istediklerinden olacak yine bir sanat merkezi olarak hayatına devam etmesine zemin hazırladılar.

Yıllar sonra, Ankara’nın neredeyse adıyla birlikte anılacak bu kült mekanını, sanatsal bir enerjiyle buluşturmaktan gurur duyuyoruz. Artık Başkentimizin, özel bir teşebbüs olarak seyirci sayısı ve sunduğu imkanlar açısından pek de benzeri olmayan, yenilikçi projelere, etkinliklere açık, her yaştan Ankaralının eğilimlerine cevap bulabileceği yeni bir sanat merkezi var. Yalnız yola çıktık ama bizi yalnız bırakmayacağınızdan eminiz.

Açılışa özel bilet fiyatları da öğrenci 25 TL, tam 30 TL olarak belirlendi.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku