15 yıl önce kocasını öldürdüğü için ve müebbet hapse mahkûm olmuş bir kadın ile geçmişi bu travmayla silinen kızının, yıllar sonra ilk defa bir araya gelme hikayesini anlatan “Demir”; Güzin ve Zeynep Özyağcılar’ın muhteşem performansıyla izleyiciyle buluşuyor.

Tiyatro Marti - Demir- Gorseller (1)

Zeynep Özyağcılar’ın kurduğu Tiyatro Martı tarafından sahneye konan “Demir”; etkileyici metni ve oyuncu performanslarıyla izleyenleri, kadının savruluşuna, sistemdeki yerine ve pek bilinmeyen yönleriyle kadın dünyasına tanık ediyor. Serkan Üstüner’in yönetmenliğini üstlendiği oyunun başrollerinde; Güzin Özyağcılar, Zeynep Özyağcılar, Gözde Çetiner ve Burak Tanay rol alıyor.

Feminist yazar olarak bilinen Rona Munro tarafından kaleme alınan “Demir” ;15 yıl önce koçasını öldüren ve müebbet hapse mahkûm olmuş bir kadınla, annesi hapse düştüğünde 11 yaşında olan, geçmişi bu travmayla silinen kızının ilk defa bir araya gelme hikayesini anlatıyor. Hapishanenin görüşme odasında ilk anda birbirlerini tanıyamayan anne-kız, konuşmaya başladıktan sonra geçmişi, aslında kendilerini, kendi özlerini ve özlemlerini ararlar…

 

Yönetmen yardımcılığını ve dramaturgluğunu Hande Ören’in üstlendiği “Demir”in, dekor tasarımı Cihan Asar’a, müzikleri ise Selimcan Yalçın’a ait.

“Demir”; 25 Mart 2016, Cuma akşamı saat 20:30’da Profilo Kültür Merkezi’nde izlenebilir. Oyuna ait biletler; Biletix’ten ve Profilo Kültür Merkezi gişesinden temin edilebilir.

 Bilgi için www.tiyatromarti.com
                 www.biletix.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here