Atlas Atölye Eğitimleri Başlıyor

editor
1196 Görüntülenme

Atlas Tiyatro Araştırmaları ve Primat Atölyenin ortaklaşa düzenlediği Atlas Atölye eğitimleri; tiyatro eğitiminde alternatif konu başlıklarını, uzman teorisyen ve uygulamacıların bilgi paylaşımıyla gerçekleşeceği bir platform oluşturmayı amaçlamaktadır. Eğitimler moderatör eşliğinde gerçekleşecek olup, seçilen konu üzerinde alanında uzman kişilerden eğitim alacak olan katılımcılar, aynı zamanda soru-cevap bölümünde merak ettiklerini tartışma olanağı bulacaklardır. Atölye eğitimleri sınırlı kontenjana sahiptir. 

Detaylı bilgi için www.atlastiyatro.com/atolye.html

Rezervasyon : 0551 159 24 90 

Atölye Tarihleri ve Eğitmenleri aşağıdaki gibidir:

26 Ocak 2019 Cumartesi : Fiziksel Tiyatroda Devinim – Dr. Öğr. Üyesi Kadir Çevik

2 Şubat 2019 Cumartesi : Performans, Oyun, Ritüel – Prof. Dr. Tülin Sağlam

9 Şubat Cumartesi – 10 Şubat Pazar : Metinden Sahneye Role Yaklaşım – Dr. Öğr. Üyesi Elif Çongur

16 Şubat Cumartesi Saat : Modern Sonrası Tiyatroda Öz ve Biçim – Doç.Dr. Süreyya Karacabey

23 Şubat Cumartesi : Samuel Beckett Tiyatrosu – Prof. Dr. Beliz Güçbilmez

2 Mart Cumartesi : Hikayeden Oyuna:Odysseus – Nazım Sarıkaya

Atlas Tiyatro Araştırmaları; 2013 yılında kurulmuştur. Konvansiyonel tiyatro eserlerinin dışında kendi metinlerini ve uyarlamalarını çağdaş yorumla sahne diline dönüştürmektedir. Bu konuda; performans, doğaçlama ve fiziksel oyunculuk tekniklerini oyuncunun kendi yaratımları ile uygulayıp sahne üzerine taşımak üzere çalışmalar yapmaktadır. Bunun dışında çeşitli atölyelerle ve akademik çalışmalarla Türkiye’de tiyatro sanatına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Hali hazırda Primat Atölye ile ortak yapım oyun olan “Göçebe” 2018 yılı içinde oynanmaya başlamıştır. Bu proje, DasDas Metropol Ataşehir, Bursa Sanat Mahal ve Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezinde oynanmaya devam etmektedir.

Primat Atölye; 2018 yılında, Alper Baytekin tarafından kurulmuştur. Kadıköy Moda’daki Havuz Dibi Stüdyo’da çalışmalarına devam etmektedir. Drama çalışmaları, Tiyatro oyunları, seminerler, aileler arası film akşamalrı, atölyeler ile çocuklar ve ebeveynlerle buluşmaktadır. Ilk oyunu olan “göçebe” aynı yıl içinde oynanmaya başlamıştır. Atlas Tiyatro araştırmaları ile ortak yürütülen bu proje, DasDas Metropol Ataşehir, Bursa Sanat Mahal ve Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezinde oynanmaya devam etmektedir. Yine Atlas Tiyatro Araştırmaları ile ortak proje olarak yürüttükleri “Atlas Tiyatro Eğitimleri” seminerleri de Havuz Dİbi Stüdyo’da devam etmektedir. Sezonun ikinci yarısı için hazırlanan anlatı formundaki oyun “bir zaman üç zaman – usta çırak masalı” mart ayı itibariyle seyirci ile buluşacaktır.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku