Nancy teachingNancy Bishop, CSA Kast Direktörü ve “Secrets from the Casting Couch “ kitabının yazarı siz profesyonel oyunculara Craft Oyunculuk Atölyesi, Istanbul – Türkiye’de  1 ve 3 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Audition ve Oyunculuk Tekniği konulu  3 günlük ileri seviye atölye imkanı sunmaktadır.

Program Özeti:  Bu üç günlük ileri seviye atölye, kamera önü audition becerilerini pekiştirmek ve de uluslararası bazda oyunculuk platforumunda nasıl ilişki kurulması gerektiğini öğrenmek  isteyen  profesyonel oyuncular için tasarlanmıştır. Her katılımcı oyuncu profesyonel bir geri besleme ve de çekimlerinin bir kopyasını edinecektir. Atölyede Joel Kirby de ( Nancy Bishop Tekniği Başeğitmeni)  Nancy Bishop ile beraber eğitmenlik yapacaktır. Head-On ,A Beautiful Life, The International , Taken 2 , One Night in Istanbul gibi filmlerin kast direktörlüğünü üstlenen Harika Uygur özel konuk olarak atölyede bulunacaktır. ( Atölyenin ilk gününde gerçekleştirelecek olan Uluslararası Çalışma ve Model için Pazarlama seminerimiz ayrıca yönetmen , yapımcı ve de oyuncu ajansı ve de menajerlerinin katılımına açık olacaktır.)

Atölye Programı :
1 Nisan 2014 Salı
10:30                         Tanışma – Kahveli Sohbet – Oryantasyon
11:00 – 14:00           Uluslararası Çalışma ve Model Yaratma İçin Pazarlama Semineri

Bu seminerde oyuncular , uluslararası platformda çalışmak için kendilerini nasıl pazarlayacaklarını ve de nasıl Amerika ve Avrupa film marketine sızabileceklerini öğreneceklerdir.  Pazarlama teknikleri nasıl etkili bir CV hazırlanacağını , headshot ‘ lardan anahtar resmin nasıl seçileceğine , nasıl show reel ve de web sitesi kurgulanacağını içermektedir. Ayrıca başarılı oyuncuların kast çekimleri de görüntülenecektir.

14:00 – 15:00           Öğle Yemeği
15:00 – 17:00           Model Yaratma Atölyesi

Her katılımcı oyuncunun üzerinde tartışmak için yanlarında fotoğraflarını ve de CV lerini getirmeleri gerekmektedir. Tüm sınıf her katılımcının headshotlarını izleyip , üzerinde yorum yaparak her katılımcı için model imajın bulunması sağlanacaktır.

17:00 – 18:00           Harika Uygur ile Söyleşi

Bu özel söyleşi süresince katılımcılar Harika Uygur ‘ a kast sürecindeki deneyimleri hakkında bilgi edinme ve de Türk film endüstrisinin iç yüzünü kavrama fırsatına sahip olacaktır.  

2 Nisan 2014 Çarşamba
11:00 – 14:00           Film Audition ile ilgili Stratejiler
14:00 – 15:00           Öğle Yemeği
15:00 – 18:00           Film Audition ile ilgili Stratejiler  – Devam –

Bu bölüm soğuk okuma ve audition tekniklerini içeren spesifik kasting stratejilerini göstermeyi hedeflemektedir . Oyunculara bir sonraki gün hazırlamaları için geniş bir tür yelpazesinden seçilecek olan sahneler ödev olarak verilecektir.

3 Nisan 2014 Perşembe
11:00 – 14:00           Sahne Çalışması

Bu çalışmada oyuncular audition verme ve de kamera önü oyunculuk becerilerini , “mock casting “ yöntemi ve de sahnelerinin izlenerek, üstüne yorum yapılmasıyla geliştireceklerdir.

14:00 – 15:00           Öğle Yemeği
15:00 – 18:00           Sahne Çekimlerinin Devamı

Sahne çekimlerinin eleştiri ve de gözden geçirilmesiyle devamı.

Nancy Hakkında : Emmy Ödülü adaylığı kazanmış olan Nancy Bishop atmışın üzerinde Amerika ve İngiliz yapımı filmin kast direktörlüğünü gerçekleştirmiştir. Bunların arasında “Mission Impossible IV” , “Oliver Twist” , “Prince Caspian” ve “Bourne Identity” gibi filmler bulunmaktadır. Ayrıca yakın zamanda Ridley Scott ‘ ın yapımcılığını üstlendiği ve Tom Hardy ile Gary Oldman ‘ ın başrollerini paylaştığı “Child 44” adlı filmi kast direktörlüğünü gerçekleştirmiştir. Şu anda da Donald Sutherland ve Marc Lavoine ‘ ın başrollerini paylaşacağı “Crossing Lines” adlı dizinin kastını gerçekleştirmektedir.Kendisi senelerce sinema oyunculuğu ile ilgili atölyeler vermiş olup, aynı zamanda Prag Film Okulunun , Sinema Oyunculuğu departmanının başında bulunmaktadır.

Joel Hakkında : Joel Kirby ve Nancy Bishop uzun senelerdir kasting ve oyuncu koçluğu üzerine  işbirliği içinde bulunmaktadır. Kendisi aynı zamanda Berlin ‘ de yaşayan profesyonel bir aktör olup, Babylon A.D. , Eurotrip , Harrison ‘ s Flowers, Hitler: The Rise of Evil , Anne Frank : The Whole Story, Beyond The Sea , The Ghostwriter ve Faust gibi filmlerde rol almıştır.  Joel aynı zamanda Hellboy, Mirrors ve The Illusionist gibi filmlerin kasting çalışmalarında Nancy ile beraber görev üstlenmiştir.

Atölye Bilgileri :
Ne Hakkında? Audition ve Kamera Önü Oyunculuk tekniği
Ne zaman? 1-3 Nisan 2014 ( 11:00  – 18:00 ),;
Nerede?        Craft Oyunculuk Atölyesi
Mebusan Yokuşu 15/3 Fındıklı / Beyoğlu / İstanbul
Tel : +90 212 249 49 66
Ne kadar?   3 Günlük Atölye İçin : EUR 500 + KDV
Sadece İlk Gün Katılım İçin : EUR 175 + KDV

Nasıl Katılabilirim? Katılımcıların bir adet fotoğraf ve de özgeçmişini Atölye Genel Koordinatörü Bahar Erkal ‘ın aşağıdaki e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

info@atolyecraft.com

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here