Aziz Nesin’in öykü ve taşlamalarından, Yücel Erten tarafından sahneye uyarlanan “Azizname”, yeniden seyirciyle buluştu.

Daha önce yapılan sahnelemelerinde on binlerce seyirciye ulaşan oyun, İstanbul’da ilk kez Yücel Erten tarafından sahneye taşınıyor.

Müziklerini Turgay Erdener’in, koreografisini Salima Sökmen’in yaptığı oyunun, dekor ve kostüm tasarımında Yücel Erten ve Selda Durna birlikte çalıştı. Türkiye’nin en deneyimli ışık tasarımcılarından Yakup Çartık, ışık tasarımını üstlenirken; kulaktan kulağa yayılarak efsane haline gelmiş 95 sahnelemesinde, piyanonun başında yer alan Çiğdem Erken, yeni sahnelemenin müzik direktörlüğünü yapıyor.

Ustanın Kaleminden, Her Zaman Güncel Bir Eser: “Azizname”

Her büyük eser, güncelliğini asırlarca sürdürür. Aziz Nesin ustanın kaleminden çıkan “Azizname”, yazıldığı günden bu yana güncelliğini hiç kaybetmemiş bir eser. Öyle ki sahnelendiği her dönemde seyircisine ulaşmayı başarmış. Salondan hiç eksilmeyen kahkahalar, oyunun her dönem bizden bir şeyler anlattığının en büyük kanıtı.

Tamamen Yenilenmiş Güçlü Oyuncu Kadrosu

Oyuncu kadrosu tamamen yenilenen “Azizname”nin yeni kadrosunda, Emre Altuğ, Bülent Çolak, Zühtü Erkan, Pınar Gülkapan, Hande Kaptan, Berk Sezenler, Burak Şentürk ve Fatih Topçuoğlu yer alıyor.

Piyanonun başında ise İklim Tamkan ve Ayhan Mutlu var.

Oyun Tarihleri
3-4-11-17-18-23-24-30 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde Trump Gösteri Sanatları Merkezi’nde

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here