Bakırköy Belediye Tiyatroları Sezona Hazır…

editor
166 Görüntülenme
Bakırköy Belediye Tiyatroları Sezona Hazır…

Alican Yücesoy’un genel sanat yönetmenliğini üstlendiği BBT, genç ekibiyle nitelikli ve pek çok ödüle değer görüldüğü bir sezona imza attı.

gulunc-karanlik-afis

BBT her sezon; güncel olanın meselesini ve dilini sahnede arayan çağdaş bir oyun metninin Türkiye prömiyerini yapmayı hedefliyor. Geçtiğimiz sezon Wolfram Lotz’un “Gülünç Karanlık” isimli oyunu bu kapsamda sahnelenmişti. Bu sezon ise Jonas Hassen Khemiri’nin “Kardeşlerimi Arıyorum” oyunu seyirci ile buluşacak. Günümüzde metropolleri saran şehir terörünü kendine özgü bir bakış açısı ile tartışan oyunu Yelda Baskın yönetiyor.

Emrah Eren’in İnci Aral’ın eserinden sahneye uyarladığı ve yönettiği “Kıran Resimleri”,
Nurkan Erpulat’ın sahnelediği “Gülünç Karanlık”, Jean Genet’nin yazdığı, Oğuz Utku
Güneş’in yönettiği “Hizmetçiler”, Zehra İpşiroğlu’nun yazdığı, Ayla Algan’ın yönettiği   “Lena, Leyla ve Ötekiler”, Özen Yula’nın oyunu “Ben O İstanbul’u Çok Sevdim” ve Tim Supple’ın yönettiği “Yanlışlıklar Komedyası” bu sezon da seyirci ile buluşmayı sürdürecek. Ödüllü çocuk oyunları “Köşe Bucak İstanbul” ve “Pof’la Paf” da yeni sezonda devam edecek oyunlar arasında.

yk6-kapak

BBT Ekim ayında Uluslararası Kukla Festivali’ne, Kasım ayında ise Çocuk ve Gençler için Sanat Festivali olan Uluslararası Atta Festivali’ne ev sahipliği yapacak. BBT’nin Çocuk oyunu ‘Köşe Bucak İstanbul’ da Atta Festival’in programında yer alıyor.

BBT ekibi, geçtiğimiz sezon başlattığı 4×100 gibi tiyatro alanında katkı sağlayacak özel projelere yönelik çalışmalarını da sürdürüyor. Sezon boyu; İsveç Konsolosluğu, İstanbul Tiyatro Festivali ve IKSV Salon’un işbirliği ile tiyatronun farklı alanlarını kapsayan bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku