Balıkesir’de Tiyatro

editor
172 Görüntülenme
Balıkesir’de Tiyatro

dostlukperisisonBalıkesir Sanat Merkezi, oyunlarıyla, etkinlikleriyle, çeşitli yerlerden misafir ettiği konuk ekipleriyle Balıkesir hayatına renk katmaya devam ediyor.

Balıkesir’in yegâne sanat merkezi olan BSM etkinliklerine, oyunlarına dur durak demeden devam ediyor. Mart ayını özellikle dışarıdan getirdiği tiyatro ve gösteri ekipleriyle doldurarak Balıkesir insanın kültür – sanat ve eğlence ihtiyacını karşılayan BSM Mart ayının 3. haftasını da çocuklara ayırdı. Sevilen oyun “Dostluk Perisi Lili” ile yine küçük hayranlarının karşısına çıkan BSM oyuncuları onlara doyumsuz bir saat yaşattılar. Danslarıyla, oyunlarıyla tempoyu hiç düşürmeden her an eğlenceyi doruklarda tutan oyunda eşeğin komik ve yaramaz tavırları küçük izleyicileri bir neşe seline kapıp götürdü.

Yaklaşık kırk dakika boyunca kendilerini bambaşka bir dünya içinde bulan çocuklar oyun içinde geçen masal ve bilmecelerle de birbirleriyle yarıştılar. Oyun içinde oynanan heykel oyunuyla da kendilerini tamamen oyunun içinde hisseden çocukların keyiflerine diyecek yoktu. Öğretmenler ve hafta sonu oyununa çocuklarıyla birlikte gelen aileler de bu durumdan elbette çok memnundular. Çocuklar kadar yer yer onlar da kahkaha seline katılıp giderken oyunun içerisinde çocuklara aşılanmaya çalışılan güzel ve eğitici mesajlarla da mutlu oldular.

Çocukların gözde oyunu Dostluk Perisi Lili ve Balıkesir Sanat Merkezi ödüllü oyunu Obur Kral ile Mavi Minikler sezon sonuna kadar Balıkesirli çocukları eğlendirmeye devam edecek.

Balıkesirlilerin gerek çocukları için gerek kendi boş vakitlerini bu denkli renkli ve sanatsal faaliyetlerle değerlendirmeleri için Balıkesir Sanat Merkezi’nin programlarını takip etmesi yeterli.

www.balikesirsanatmerkezi.com
GSM : 0 554 541 03 03          TEL : 0 266 245 45 99

ADRES : Akıncılar Mh. Yalkır Cd. No:38/A    Balıkesir

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku