Barış Atay’dan Antalya Şehir Tiyatroları’ndaki işten çıkarmalara tepki

editor
1467 Görüntülenme

TİP Genel Başkan Yardımcısı ve tiyatrocu Barış Atay’dan, Antalya Şehir Tiyatroları’ndaki işten çıkarmalara tepki geldi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Ana Bina’da partinin haftalık basın toplantısında Antalya Şehir Tiyatroları’nda yaşanan işten çıkarmalarla ilgili görüşlerini dile getirdi.

Antalya Şehir Tiyatroları’nda işten çıkarılan ve hak arama mücadelesine başlayan sanatçılarla ilgili CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in söylediği “Kapının önünde şov yapıyorlar” sözlerine tepki gösteren Barış Atay, aynı sorunun CHP’li Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile de yaşandığını söyledi. “Derdimiz sadece AKP değil, aynı şeyi CHP yaparsa ona da aynı tepkiyi vereceğiz” diyen Barış Atay, konuşmasına şöyle devam etti:

“Tiyatroya idare müdürü olarak sağlık teknikeri getirirseniz, şu ana kadar AKP’nin liyakatsiz atamalarına yaptığınız eleştirileri nereye koyacağız. AKP bitti, bir de sizinle mi uğraşacağız? Neden her kurumun elinden geldiği an ilk gözden çıkardığı alan sanat oluyor? Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Antalya Film Festivali üzerinden ‘özüne dönüş’ diye piyar yapacaksınız, daha üzerinden bir ay geçmeden tiyatrocuları işsiz bırakacaksınız, belediye toplantısında bütçe değerleri üzerinden manipülasyon yapacaksınız… Bundan derhal dönülmesini tavsiye ediyorum sayın Muhittin Böcek’e ve tiyatrocu arkadaşlarımın yanında olduğumu da bir kez daha belirtiyorum.”

Kaynak: https://ilerihaber.org/icerik/tip-genel-baskan-yardimcisi-baris-atay-akpnin-haziran-direnisi-ile-15-temmuzu-ozdeslestirme-hakki-da-haddi-de-yoktur-106727.html

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku