Karadeniz’in şirin kenti, “1. Uluslararası Tiyatrolar Buluşması İnkumu” 4 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Tiyatrodegisi.com.tr adına buluşmayı izleyecek olana arkadaşımız İsa Karslı gün gün izlenimlerini paylaşacak.

10578711_10152338246333261_92366676_n

Karadeniz kıyısının küçük bir kenti Bartın. Ancak tüm ülkeye örnek bir tiyatro festivaline yirmi yıldır ev sahipliği yapıyor.

Bartın bu yıl tiyatroları yaz günlerinde de buluşturuyor. 1. Uluslararası Tiyatrolar Buluşması İnkumu 4 Ağustos’da perdelerini açıyor.

Ülkenin dört bir yanından tiyatro toplulukları, yazarlar, tiyatro insanları 3 Ağustos’ta Bartın’da bir araya geldi.

Hep birlikte heyecanla tanışmanın ardından topluca buluşma alanında yemek yiyen sanatçılar, ertesi gün başlayacak buluşma için topluca bir söyleşme gerçekleştirdiler.

4 Ağustos sabahı topluca yapılacak bir kahvaltının ardından buluşma katılımcıları, yazarlıktan, dansa, halk tiyatrosundan dramaya çeşitli atölye çalışmalarıyla kolları sıvayacaklar. İlk günün sokak oyunlarını Menemen Belediye Tiyatrosu, Karadeniz Ereğli Sanat kurumu gerçekleştirirken sahne gösterisini ise buluşmaya İstanbul’dan gelerek katılan Mahşer-i Çümbüş topluluğu yapacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here