Begonviller Yaza Açar mı 27 Ocak’ta Prömiyer Yapıyor

editor
753 Görüntülenme


Balkonda sanat altı yıllık tiyatro serüveninde, “Artist Pakize”, “Oyunlarla Yaşayanlar” gibi oyunlarla seyirciye ulaşmış şimdi de yine bizden tam da günümüzden ve  kendi hikayelerimizi bulacağımız bir oyunla huzurunuzda:

BEGONVİLLER YAZA AÇAR MI?

Oyun metni tek kişilik olup, bir oyuncu ve bir müzisyen olmak üzere iki kişi sahneyi paylaşmaktadır. Tek bir cümleyle özetlersek; seyircinin Nevriye karakterinin hayatında devrim niteliğinde bir değişime tanıklık etmesidir.  Nevriye bir kaç yıl önce eşini kaybetmiş, kanser hastalığının üstesinden henüz gelmiş ve yetmiş yaşında bir kadındır.

O gün kaç yıldır gözü gibi baktığı  ama bir defa bile kullanma cesareti gösteremediği kocasından kalma, eski arabayı alıp  boğaz köprüsünü geçecektir. Yol boyunca Nevriye’nin hayatına bakıp sıradan görünen bir kadının çok renkli, duyarlı, azim dolu dünyasına tanıklık ederken geçmiş ve günümüz Türkiye’ sini   Nevriye’nin naif anlatımıyla değerlendirme fırsatını yakalarız. Nevriye ve seyircinin yolu nerede kesişecektir? Acaba Nevriye hedefine ulaşabilecek midir?

Oyun tarihleri:

14 Şubat 2020, Saat 20.30

28 Şubat 2020, Saat 20.30

13 Mart 2020, Saat 20.30

28 Mart 2020, Saat 20.30

Yeri: Kadıköy, Öykü Sahne

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku