BeReZe’den yeni etkinlik: “Gel Şunu Bi’ Anlat”

editor
951 Görüntülenme

Tiyatro BeReZe, BeReZe Gösteri Evi’nde yeni bir etkinlik başlattı. “Gel Şunu Bi’ Anlat” etkiliği ile ilgili olarak BeReZe’den Firuze Engin’in açıklamasını okurlarımızla paylaşıyoruz:

Sevgili Tiyatro BeReZe takipçileri,

BeReZe Gösteri Evi’nde yeni bir etkinliğe başladık. Kafamıza takılan her türlü soruyu masaya yatırıyor ve bir bilene soruyoruz: “Gel Şunu Bi’ Anlat”
Popüler kültürden popüler bilime, akademik çalışmalardan hobilere, festivallerden gezilere uzanan geniş bir yelpazeyi sunmayı amaçlayan bu etkinlik herkese açık ve ücretsiz.

“Gel Şunu Bi’ Anlat” buluşmalarında her ay bir konuğumuz olacak ve bu konuk o dönem üzerine çalıştığı ya da kafa yorduğu, belki de uzmanlaştığı konu hakkında kısa bir sunum yapacak ve sonra üzerine hep birlikte sohbet edeceğiz.

Kuantum fiziğinden, makarna pişirme tekniklerine, bisiklet tarihinden kuş gözlemciliğine kadar akla gelebilecek herhangi bir konuda ‘anlatmak’ isterseniz bize tiyatrobereze@gmail.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz. Mekanın gereklerine ve zamanın olanaklarına göre sizleri konuk etmeye çalışacağız.

Şimdilik birkaç konuğumuz belirlendi bile. İlk konuklarımız Hilal Özcan ve Can Emre Uygan; bize ”Orff-Schulwerk Elementer Müzik ve Hareket Yaklaşımı Nedir?’‘ anlattılar. Ve katılımcılara bu yaklaşımın kısa bir pratiğini yaptırdılar.

”Gel Şunu Bi’ Anlat” etkinliğimizin ikinci konuğu ise Şehsuvar Aktaş; bize Ortaçağ ‘karanlık’ mı değil mi bunu anlatacak.

“Karanlık mı dediniz? – Ortaçağ Tiyatrosu üzerine bir sohbet “ başlıklı ikinci etkinlik için 8 Haziran saat 19:00-21:00 arasında BeReZe Gösteri Evi’nde buluşuyoruz.

Rezervasyon için tiyatrobereze@gmail.com adresine bir mail atmanız yeterli.

Soru sormayı, araştırmayı bırakmadığımız günlerim(n)iz bol olsun! Sevgiyle!

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku