Bir Araya Geliyorlar…

editor
108 Görüntülenme
Bir Araya Geliyorlar…

EKİP Tiyatrosu Ve Tiyatro İstanbul, 2016 – 2017 Tiyatro Sezonu İçin Bir Araya Geliyor…

Gerçekleştirdiği yapımlarla kısa sürede kendi ruhunu ve seyircisini oluşturmayı başarmış olan EKİP Tiyatrosu ve 21 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında tiyatronun yıldızlarını yüz binlerce seyirciyle buluşturmuş olan Tiyatro İstanbul, bu sezon iki ortak yapıma imza atıyor.

Birbirinden farklı iki tiyatronun anlayış, tecrübe ve vizyonu, biri çağdaş biri klasik iki farklı yapımda birleşiyor.

Genç kuşağın en üretken yazar, yönetmen ve oyuncularından Cem Uslu’nun “Popüler Gerçek”i ve William Shakespeare’in daima genç kalan “Macbeth”i bu ortaklığın ilk ürünleri olacak.

21 Ekim’de dünya prömiyeri gerçekleşecek olan “Popüler Gerçek” bugünden yarına kalacak olanı ararken, EKİP Tiyatrosu’nun ilk kez 20. İstanbul Tiyatro Festivali’nde seyirciyle buluşturduğu “Macbeth” ise dünden bugüne kalanı hatırlatacak.

İki tiyatro, birlikteliklerini şu sözlerle açıklıyor:”Bir araya geliyoruz, çünkü sağlıklı bir birlikteliğin sadece sanatta değil, yaşamın her alanında daha kuvvetli, yaratıcı, mutluluk ve ilham verici bir üretimin gerçekleşmesine olanak sağlayacağına inanıyoruz. Bununla birlikte, sanat üretmenin, hele ki tiyatro yapmanın günden güne daha da zorlu bir süreci göze almayı gerektirdiği bu günlerde iki tiyatronun bir güç birliğine gitmesi fikrini heyecan ve ümit verici buluyoruz. Sanat üreten iki kurum olarak, son zamanlarda haklı olarak sıklıkla dile getirildiği gibi ‘yalnız değil’sek, ‘meslektaşımız kardeşimiz’se, bunu göstermenin en güzel yolunun birlikte çalışıp üretmek olacağını düşünüyoruz. Bu sebepten de elbette mutlu, umutlu ve heyecanlıyız.”

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku