BiTiyatro’dan “Etna: Bedendeki Kuyular” Bisahne’de…

editor
343 Görüntülenme

Christine Sohn’un yazıp yönettiği ve Ahmet Cemal’in Almancadan tercüme ettiği oyun ilk kez 2007 yılında sahnelendi. Bitiyatro’nun ilk oyunu olarak hafızalara kazınan oyundaki performansı ile Laçin Ceylan aynı yıl VIII. Lions Tiyatro Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu,12. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncuları Ödülleri, Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ve Tiyatro-Tiyatro 2007 Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini aldı.

Seyirci kalan, kalbinin en derin noktalarına kadar zalimdir!

Sophie, acı çekenlerin ve kurbanların tarafını tutar. Kendi yarattığı dünyada onları savunur ve onlara yardım eder. Öfkelidir. Sophie, dünya üzerinde ayrıcalıklı olanlara karşılık, acılarına seyirci kalnınanları, kendi yarattığı dünyada adeta velayetine alır. Kurban olmasına göz yumulan, seyirci kalınanların intikamını almak ister. Son derece yalnızdır.

Laçin Ceylan ve Nihat İleri’nin rol aldığı oyunumuz 9 Aralık Cuma, 20:30’da Bisahne’de.

Yazan Ve Yöneten: Christine Sohn, Çeviren: Ahmet Cemal, Oynayanlar: Sophie: Laçin Ceylan, Gottlieb: Nihat İleri, Sahne Tasarımı: Norbert Van Ackeren-Yaşar Alparslan, Işık Tasarımı: Rüzhdi Aliji, Yönetmen Yardımcısı Ve Tercüman: Selin Türkoğlu, Aksesuar: Özlem Ölçeroğlu, Işık Teknisyeni: Emrah Sürücü, Grafik Tasarım: A. Bülent Acar, Norbert Van Ackeren

9 Aralık Cuma ve 15 Aralık Perşembe saat 20.30 da Bisahne’de izleyebileceğiniz oyunun biletlerini Bisahne gişesinden ve Biletix’ten temin edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku