Bu Oyunda Yönetmen Yok, Dekor Yok…

akdeniz
204 Görüntülenme
Bu Oyunda Yönetmen Yok, Dekor Yok…

Yapımcılığını Hakan Silahsızoğlu ve Bülent Ekuklu’nun birlikte yaptığı “Beyaz Tavşan Kırmızı Tavşan”, İranlı yazar Nassim Soleimanpour’un tek kişilik oyunudur. Oyun 2011 yılında Edinburgh’daki prömiyerinden bu yana 25 dile çevrilmiş ve dünyada 35 ülkede 1.000’den fazla kez sahnelenmiştir.

Oynayanlar arasında, John Hurt, Whoopi Goldberg, F. Murray Abraham, Nathan Lane,Stephen Rea, Sinead Cusack, Marcus Brigstocke, Dominic Westve yönetmenKen Loach’da yer almaktadır.

Oyunun özelliği, her akşam başka bir aktör tarafından sahnelenmesi ve her aktörün sadece 1 kez oynayabilmesidir. Oyunda yönetmen ve dekor yoktur. Oyuncu, sahneye çıkmadan 48 saat önce oyunla ilgili bazı bilgileri ve yönlendirmeleri alır. Oyun günü sahneye çıktığında ise kapalı bir zarf içerisinde metni seyircilerin önünde teslim alır ve zarfı açıp sahnelemeye başlar. Oyun Türkiye’de ilk kez sahnelenecektir ve performansa katılan oyuncuların isimleri, dünyada bu projeye katılmış oyuncuların isimlerinin yer aldığı listeye eklenmek üzere gönderilecektir.

Türkiyede 12 Nisan’da ilk temsilinde Beyti Engin, 19 Nisan’da Damla Sönmez, 28 Nisan’da Ayça Varlıer ve 3 Mayıs’ta Tilbe Saran sahne alacak.

TanıtımVideoları: https://www.youtube.com/watch?v=5edR3mBAtLU https://www.youtube.com/watch?v=UNQvW5zw8Gk
https://www.youtube.com/watch?v=SEAH4Vrfb8U&t=30s

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku

UA-133167482-1