Tiyatro… Tiyatro… Dergisi Yayın Yönetmeni Mustafa Demirkanlı’ya hakaretleri nedeniyle hakkında açılan tazminat davası bugün (27 Mayıs) görülen 2. Celse’de karara bağlandı.

Demirkanlı’ya hakaret ettiği gerekçesiyle açılan ve mahkumiyetle sonuçlanan davanın ardından açılan tazminat davası sonuçlandı ve 5.000 TL tazminat ödemeye mahkum oldu. H. Hilmi Bulunmaz söz konusu hakareti 03/06/2012 tarihinde gerçekleştirdiği için o tarihten bu yana işleyecek yasal faizi ile birlikte ödeye mahkum edildi.

Ayrıca dün (26 Mayıs) Ömer Faruk Kurhan’ın daha önce kazandığı fakat Yargıtay’ın tazminat miktarını yüksek bularak bozduğu davanın ilk derece mahkemesinde görülen duruşma sonrasında: “Davanın kısmen kabulüne , 4000 TL manevî tazminatın 29/06/2009 tarihinden itibaren yasal faizi ile dâvâlıdan alınarak davacıya ödenmesine” kararı verildi.

H. Hilmi Bulunmaz, hakkında açılan 13 ceza davasından mahkumiyet almış olup, 9 tazminat davasını da kaybetmiştir.  Bulunmaz hakkında, 3’ü Coşkun Büktel’le birlikte sanık olduğu çok sayıda ceza ve hukuk davası da devam etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here