İstanbul 76. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 2013 yılından bu yana devam etmekte olan, 3 dosyanın birleştirildiği dava, hakim değişikliğinden sonraki ikinci duruşmada sonuçlandı.

Yayın Yönetmeni Mustafa Demirkanlı’nın avukatı marifetiyle yapılan şikayet sonrası H. Hilmi Bulunmaz hakkında kamu davası açılmıştı. H. Hilmi Bulunmaz tarafından Yayın Yönetmeni Mustafa Demirkanlı hakkında yapılan şikayet sonrası da kamu davası açılmıştı. Birbiriyle tarafların aynı olması dışında hiçbir ilişkisi bulunmayan iki dava birleştirildikten sonra, Ömer Faruk Kurhan’ın avukatının şikayeti sonrası H. Hilmi Bulunmaz’a açılan kamu davası da bu dava ile birleştirilerek birbiriyle ilişkisi olmayan 3 dava birleştirilmiş oldu.

2013 yılında Hakim Salih Cantürk tarafından başlatılan ve 3 dosyanın birleştirilerek içinden çıkılmaz bir duruma sokulan dava dün (16 Şubat 2016) Yayın Yönetmeni Mustafa Demirkanlı’nın mesleki bir davet için Antalya’da bulunduğundan dolayı katılamadığı, Ömer Faruk Kurhan ve avukatının mazereti nedeni ile katılamadığı duruşma hakim tarafından sonlandırılarak, H. Hilmi Bulunmaz ve Mustafa Demirkanlı’ya 1.740 TL adli para cezası verilmiş, Ömer Faruk Kurhan’ın şikayeti üzerine açılan davada ise H. Hilmi Bulunmaz’ın beraatine karar verilmiştir.

Adli para cezaları KESİN olarak verildiğinden temyiz yolu kapalı olduğu için karar temyiz edilemeyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here