H. Hilmi Bulunmaz’ın 2012 yılında Yayın Yönetmeni Mustafa Demirkanlı aleyhine açmış olduğu tazminat davası bugün gerçekleşen son duruşmada reddedildi.

Yakın zamana kadar Bulunmaz’la çok sıkı ilişki içinde olan Coşkun Büktel, dava süresince aşağıdaki tekne fotoğrafı altına yazdığı gerçek dışı yazılarla sürekli kara propaganda yapmış, Demirkanlı’yı yargılanmadan suçlu ilan etmişti.

tekne

“Coşkun Büktel: Teknede balık ziyafetiyle ilgili davanın dayanaklarını biraz daha tanıyalım: 12 ARALIK’TA (UMARIZ SON) DURUŞMASI YAPILACAK OLAN 50 MİLYAR LİRALIK “OĞLU AFRİKA’DA FİNK ATIYOR” DAVASINDA…” yazarak ve hemen hemen tüm duruşmaların günler öncesinden başlayarak kazanılacak 50 milyar ile nasıl ziyafet çekeceklerini yazıp durmuştu, yukarıdaki kara propaganda örneği 2013 yılına ait..

Büktel, bu gerçek dışı yayınlarının açığa çıkması sonrası özür dilemediği gibi kaybetmiş olduğu tazminat davasını da ödememiş, ödemeyeceğini beyan etmiştir.

H. Hilmi Bulunmaz’ın  Yayın Yönetmeni Demirkanlı hakkında açmış olduğu davalar ise ya beraat ya da davanın reddi ile sonuçlanmıştır. Geriye kalan tek dava ise 3 yıldır hakim değişiklikleri nedeniyle geçtiğimiz ay başlayabildi. Bu davada da Bulunmaz hem müşteki hem de sanık olarak yer almaktadır.

Coşkun Büktel, hakaretleri nedeniyle son olarak dava arkadaşı H. Hilmi Bulunmaz’la birlikte 10 ay hapis cezası aldı. Her iki şahıs hakkında da devam eden çok sayıda dava ve soruşturma bulunmakta.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here