Burdur, Isparta ve Afyon Godot’yu Bekliyor…

editor
524 Görüntülenme
Burdur, Isparta ve Afyon Godot’yu Bekliyor…

Antalya Devlet Tiyatrosu tarafından bu sezon sahneye konulan “Godot’yu Beklerken’i Beklerken” turnelerine devam ediyor. Perdelerini açtığı  günden beri büyük beğeni toplayan; Dave Hanson’un yazdığı İlham Yazar’ın yönettiği oyunda Gökhan Tüzün, Sedat Mayadağ ve Gökçesu Ulukut rol alıyor.

Oyun bir tiyatroda sergilenen Samuel Beckett’in “Godot’yu Beklerken” oyununun sahne arkasında iki yedek oyuncunun yaşadıklarını anlatmakta; Godot’yu Beklerken’deki bekleme durumuna geçmeyi bekleyen yedek oyuncuların hikâyesidir.

Oyun, bu iki yedek oyuncunun şahsında hayatları boyunca görünmeye çalışan ama görünmez olarak kalanların umutlarını, beklentilerini, hayallerini dile getiriyor. Sanata ve özellikle oyunculuğa olan tutku ve sevgilerinin ışığında; duygularını, özlemlerini, kıskançlıklarını, üzüntülerini ve mutluluklarını paylaşmanın yanı sıra, aktörlerin yaşadıkları zorluklara ve gösterdikleri fedakârlıklara da değinerek çelişkiler içinde devinen hırs ve komplekslerini, beceriyle beceriksizlik arasındaki bariz uçuruma nasıl görünmez bir köprü kurup cesaretle dolaştıklarını, büyük bir keyifle egolarını nasıl kabarttıklarını da çarpıcı diyaloglarla gözler önüne seriyor…

“Godot’yu Beklerken’i Beklerken” 12 Şubat Burdur, 13 Şubat Isparta, 15-16 Şubat tarihlerinde ise Afyon’da sahne alacak. 


Oyunun biletleri İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerinden temin edilebilir.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku