Cadı Avı Selen Korad Birkiye’yi de Vurdu…

admin
103 Görüntülenme
Cadı Avı Selen Korad Birkiye’yi de Vurdu…
Şehir Tiyatroları sanatçılarının görevlerine son verilmesi ile başlayan cadı avları Özel Üniversitelerde ders veren sanatçı akademisyenlere de ulaştı.
İstanbul Aydın üniversitesinde Dramurg dersi veren ve Devlet Tiyatroları’nda uzun yıllar dramaturgluk ve müdürlük yapan Selen Korad Birkiye facebook hesabında bir açıklama yaparak Aydın Üniversitesindeki İşine son verildiğini duyurdu.
Daha önceden de Selen Korad Birkiye akit gazetesi tarafından ‘Gezici’ olmakla hedef haline getirilmiş. “Devletten maaş alıyor, devleti eleştiriyor” diye haber yapmıştı.
Selen Korad Birkiye’nin yaptığı açıklamada; Emniyetin bu haberi baz alarak Aydın Üniversitesi’ne “Sakıncalılar listesi” gönderdiği ve o listeye göre işine son verildiğini belirtti.
Selen Korad Birkiye ” Fetöcü olmadığım bilindiğine göre bilin bakalım ben neden sakıncalıyım” diyerek aslında sakıncalı görülmesinin sebebi gezi eylemlerine destek vermesi ve AKP’ye muhalif bir sanatçı olmasından kaynaklanıyor.
SELEN KORAD BİRKİYE’NİN AÇIKLAMASI:
“Eveeet, cadı avında sıra bendenize geldi. Yeni Akit hedef gösterir, emniyetten sakıncalılar listesi gönderilir ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nden dün itibariyle ilişiğim kesilir…Bu arada böyle bir yazı gelen herhangi bir kurumun buna direnemeyeceği açık OHAL ortamında, bunun bilincindeyim. Hele bir de vakıf üniversitesiyse…Benimle çalışan diğer kurum, kuruluş ve şahıslar, eğer sizlerin de benimle çalışma konusunda çekinceniz varsa, güzel güzel şahsıma bildirin! İkinci, üçüncü ağızlardan duymayayım.
Ha bu arada FETÖ’cü olmadığım açık olduğuna göre, bilin bakalım ben neden devletimiz için sakıncalıyım?!

Not: “Danışmanı olduğum ve jüri aşamasında olan yüksek lisans öğrencilerim lütfen durumunuzu netleştirmek için bölümle temasa geçin.”

Kaynak: dirensanat.com

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku