“Çadırını Al Gel; Çadır’da Dionysos Ritüelleri”

akdeniz
362 Görüntülenme
“Çadırını Al Gel; Çadır’da Dionysos Ritüelleri”

Uluslararası Salihli Sardes Dionysos Tiyatro Şenliği
Türkiyenin 7 bölgesinde tiyatro yapan 19-30 yaş arası gençleri, amatör tiyatro sanatçılarını, Şehir Tiyatroları’nda ön eğitim alanları, tiyatro kurs öğrencileri, GSF – konservatuar tiyatro bölüm mezunları, tiyatro sanatçısı adayı herkesi, ustalardan “Oyunculuk, Yönetmenlik, Yazarlık” Vs.. gibi atölyelerde tiyatro eğitimleri alacakları; tiyatro sanatının doğduğu, tiyatro kelimesinin ilk kullanıldığı, tiyatro tanrısı Dionysos’un yaşadığı mekânlara, Salihli Sardes’e davet ediyoruz !

2016 Katılım Koşulları Şartnamesi
Sıfır bütçe ile gerçekleştirilecek olan şenlik süresince, hiçbir devlet kurumundan ve şahıslardan maddi destek istenmeyecek ve vermek isteseler de kabul edilmeyecektir.

Tiyatro sanatçıları arasında birlik, berberlik ve dayanışma örneğinin sergileneceği; Manisa’nın Salihli ilçesindeki Lidya Devletinin başkenti olan antik Sart-Sardes köyünde, modern tiyatro sanatının doğduğu ve tüm dillerde söylenen tiyatro sözünün etimolojik kökeni olan theatron kelimesinin ilk kullanıldığı yer ve antik dönemlerde tiyatro hamisi, tiyatro şenliklerinin yapıldığı, bitkilerin, hayvanların, öldükten sonra yeniden dirilişin ve eğlence, sanat-tiyatro tanrısı olarak kabul edilen DİONYSOS’un yaşadığı topraklarda, Paktolos Çayı ve Tumolos Dağı yamaçlarındaki mekânlarda Uluslararası Salihli Sardes Dionysos Tiyatro Şenliği 1-6 Haziran 2016 tarihinde yapılacaktır.

Türkiyenin 7 bölgesinden belediye, dernek, vakıf, özel tiyatrolarda temel tiyatro eğitimi almış, sanatçı adayı olan 19-30 yaş arası gençlerin doldurup gönderecekleri anket, katılım formu ve otobiyografilerden sanat komisyonumuzun uygun göreceği 1 veya 2 kişi, şehrini, kurumunu temsilen seçilecektir. Toplamda en fazla 100 kişi kabul edilecektir. Kalacağı çadır, mat vb. eşyalarını kendisi getirmelidir.

Gençler tiyatro atölyelerinden seçeceği bir günde 2 eğitimi belirledikten sonra, şenlik sonuna kadar devam mecburiyetini kabul etmelidir. Akşam gösterilerini izlemeli, konferans, panel-söyleşilere katılmak zorundadır. Başvurular 15 Mart – 15 Nisan 2016 tarihleri arasında olacaktır.

Form isteme adresi – e-mail : oyunrasimasin@hotmail.com
Tel : 0551 407 15 25
https://www.facebook.com/groups/407525639445114/?fref=ts

 

 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku