Christina Ouzounidis, Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi Kapsamında GalataPerform’da!

editor
953 Görüntülenme

Christina Ouzounidis, Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi kapsamında  Bir Atölye, Oyun Okuması ve Söyleşi ile GalataPerform’da!  Konuyla ilgili GalataPerform’dan yapılan açıklama şöyle:

Christina Ouzounidis İstanbul’da! Dil Üzerine Düşünmeye Davetlisiniz…

GalataPerform’un 2006 yılından beri devam eden uluslararası projesi
Yeni Metin Yeni Tiyatro kapsamında
İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Araştırma Enstitüsü’nün desteğiyle
İsveç’in en önemli oyun yazarları arasında gösterilen
Christine Ouzounidis İstanbul’a geliyor.

Christina Ouzounidis’in “Heterofil” isimli oyunu, okuma tiyatrosu olarak Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi kapsamında GalataPerform’un ev sahipliğinde seyirciyle buluşacak. Oyun, Victoria Arzu Lejontatel tarafından Türkçe’ye çevrilen oyunu Sanem Öge yönetecek.
6 Nisan Cumartesi günü 20.30’da gerçekleşecek okumanın ardından yazarın katılımıyla bir söyleşi düzenlenecek. Christina Ouzounidis ayrıca Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi kapsamında 6 Nisan tarihinde GalataPerform’da oyun yazarlığı atölyesi verecek.

Christina Ouzounidis Hakkında
İsveç’in en önemli oyun yazarları arasında gösterilen Christina Ouzounidis (1969) oyunlarında genellikle Antik Yunan mitlerini yeniden ele alır. Antik soruları güncelleyip bugünün seyircisiyle ilişki kurmasını sağlayan Ouzounidis için dilin kendisi sürekli üzerine düşünülmesi gereken bir konudur. Ouzounidis için dil hem bir fırsat hem de bir uçurumdur. Yazar bu sebepten her oyununda dil üzerine bir tartışma yaratır.
2016 yılında Lund Universitesi, Sahne Sanatları Bölümü’nde doktora tezini tamamlayan Ouzounidis’in oyunları İngilizce, Fransızca, Almanca, Yunanca ve Mandarin diline çevrilmiştir.

Heterofil Oyunu Hakkında
Üç kadın karakteri ses olarak sahneye taşıyan Heterofil gündelik dildeki şiddeti açığa çıkararak egemen dilin ve heteroseksüel algının yapı sökümünü yapar.

Heterofil
Yazan: Christina Ouzounidis
Çeviren: Victoria Arzu Lejontatel
Yöneten: Sanem Öge
Oyuncular: Ayça Damlacı, Elif Ongan Tekce ve Sanem Öge
Reji Asistanı: Tolga Kılık
Tarih: 6 Nisan 20.30
Yer: GalataPerform *Giriş ücreti 10 TL

Detaylı bilgi için : galataperform@gmail.com ve +905302602524

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku