20 yılını geride bırakan Cihangir Güzelleştirme Derneği, Taksim ve Cihangir’in son yıllarda yaşadığı kültürel erozyonu bir nebze olsun telafi edebilmek ve sanatsal bir hareketlilik yaratabilmek amacıyla bir dizi atölye ve etkinlik başlatıyor. Ekim 2016’dan başlayarak Cihangir Güzelleştirme Derneği’nin Cihangir’deki merkezinde faaliyete geçecek olan Cihangir Akademi, atölye ve organizasyonların merkezi olacak.

Print

 

Cihangir Akademi Dernek üyelerinin yanı sıra, Cihangirlilerin ve Cihangir’i sevenlerin destekleriyle, çeşitli disiplinlerde atölyeler organize ederek, hem kültürel bir çekim alanı yaratmayı, hem de atölyelerden elde edilecek gelirle sanatsal üretimi desteklemeyi ve üretimlerin çıktılarını çeşitli kamusal alanlarda sergilemeyi amaçlıyor.

Sergilemeler için öncelikli hedef, uzun bir aradan sonra 2016 Haziran ayında, yeniden organize edilmeye başlanan Cihangir Festivali. Cihangir Güzelleştirme Derneği, zaman zaman Cihangirlilere yönelik ücretsiz atölyeler organize ederek, kamusal sanat etkinliklerine de yer vermeyi ve farklı sanat dallarından sanatçıları, özellikle kamusal alanda, sanat izleyicisiyle bir araya getirmeyi hedefliyor.

Detaylı Bilgi İçin: https://www.facebook.com/Cihangir-Akademi-248872122180302/events

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here