“Comédie Française” Sahne Pulchérie Ekranında!

editor
180 Görüntülenme

Beyoğlu’nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulchérie, Comédie Française‘de sahnelenen tiyatro oyunlarını beyaz perdeye taşımaya devam ediyor. Beyaz Perdede Tiyatro etkinliği kapsamında 15 Şubat Cumartesi akşamı Molière‘in unutulmaz oyunlarından biri olan ve Denis Podalydès’in rejisiyle bu sezon Comédie Française’de halen sahnelenmeye devam eden Scapin’in Dolapları (Les fourberies de Scapin) oyununun profesyonel kaydı, Pathé Live, Institut français Türkiye ve Kirpi Tiyatro işbirliğiyle Sahne Pulchérie’nin ekranında izlenebilecek.  Oyunun Türkçe üst yazıları, Ayberk Erkay’ın çevirisinden yola çıkarak hazırlanmıştır. 

Oyun Hakkında: 

Octave ve Léandre’ın aşkları, iki otoriter baba tarafından engellenmektedir. Seyahat dönüşü babaları onları tanımadıkları kişilerle evlenmeye zorlar. Aşıklar kaderlerini, yardım istedikleri kurnaz Scapin’in ellerine bırakırlar… Molière’in vazgeçilmez eseri olarak tiyatro tarihinde yerini alan bu piyes, yenilen tokatlar, bitmek bilmez stratejiler ve çevrilen bin bir türlü dolapla tempolu bir oyun. 

Yazan: Molière
Yönetmen: Denis Podalydès
Dekor: Éric Ruf
Kostüm: Christian Lacroix
Işık: Stéphanie Daniel
Ses: Bernard Valléry
Makyaj: Véronique Soulier-Nguyen
Sanat Danışmanı ve Koreografi: Leslie Menu
Yönetmen Yardımcısı:
Alison Hornus
Dekor Yardımcısı: Dominique Schmitt
Oyuncular: Bakary Sangaré, Gilles David, Adeline d’Hermy, Benjamin Lavernhe, Claire de la Rüe du Can, Dider Sandre, Pauline Clément, Julien Frison, Gaël Kamilindi, Maïka Louakairim, Aude Rouanet
Yapım: La Comédie Française 

Dağıtım: Pathé Live

105 dakika / Tek perde.

Biletler:
Tam: 60.-TL
Öğrenci: 40.-TL
*Rezervasyon yapılmamaktadır.
*Biletler etkinlik günü 18.30’dan itibaren gişeden satışa sunulacaktır (sadece nakit geçerlidir).

Sahne Pulchérie Hakkında: 

2013 yılında Arzu Bigat Baril’in sanat yönetmenliğinde açılan Sahne Pulchérie, Beyoğlu’nun keyifli bir sokağında, tiyatroyla beraber çağdaş dans, performans, kukla oyunu gibi farklı sahne sanatlarına yıllardır ev sahipliği yapıyor. Sezon gösterilerinden bir seçki sunma hedefiyle yola çıkan Sahne Pulchérie’nin bugüne dek ağırladığı topluluklar arasında, Semaver Kumpanya, Tiyatro Adam, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Hayal Perdesi, Ustaların Sahnesi, Şermola Performans, Tiyatro BeReZe, Seyyar Sahne, Kirpi Tiyatro, Fitiko Kumpanya, BGST Tiyatro ve Yolcu Tiyatro gibi birçok isim yer alıyor. Seyircilere cuma ve cumartesi akşamları kapılarını açan Sahne Pulchérie’deki tüm oyunlar Fransızca veya İngilizce üst yazıyla sahneleniyor. 

Sahne Pulchérie:

sahnepulcherie@sp.k12.tr

Facebook.com/SahnePulcherie

Twitter.com/SahnePulcherie

Instagram.com/sahnepulcherie

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku