Tiyatro insanlarına, yayıncılarına hakaretleri nedeniyle hakkında açılan davaların biri daha bugün (28 Ocak) sonuçlandı. Coşkun Büktel, Tiyatro… Tiyatro… Dergisi Yayın Yönetmeni Mustafa Demirkanlı’ya yönelik hakaretleri nedeniyle 2 ay 15 gün hapis cezası aldı.

Daha önce ikisi hapis, 3 ceza daha almış olan Büktel hakkında çok sayıda ceza davası devam etmekte, ayrıca hakkında hakaret ettiği gerekçesiyle bir çok soruşturma da sürmekte olan Büktel, bugün İstanbul 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde kendisinin katıldığı 2. Celse’de yine hapis cezası ile cezalandırıldı.

3 ay hapis cezası veren mahkeme iyi hal indirimi yaparak 2.5 ay hapis ile cezalandırılmasına karar verdi ve hapis cezasını erteledi. Mahkeme, Coşkun Büktel’in “1 yıl süre ile denetime tabii tutulmasına” karar verdi. Bir yıl içinde yeni bir suç işlerse cezasının infaz kurumunda çektirileceğinin, bu denetim süresi içinde suç işlememesi halinde ise cezasının infaz edilmiş sayılmasına karar verileceği belirtildi. Coşkun Büktel, yeni bir suç işlemezse 2.5 aylık hapis cezasını infaz kurumunda yatmadan çekmiş sayılacak.

Coşkun Büktel’in, eski yakın arkadaşı H. Hilmi Bulunmaz’la birlikte yargılamaları devam eden İstanbul 17. Asliye Ceza Mahkemesi’nin dışında Trabzon 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde de ikiliye dava açıldı, Coşkun Büktel’in tek başına sanık olduğu diğer davalar da devam etmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here