Tiyatro insanlarına, yayıncılara hakaret ettiği iddiasıyla açılan davalara bir yenisi daha eklendi.

Mimesis çevresinden; Bülent Sezgin, Ahmet Cüneyt Yalaz, Ömer Faruk Kurhan, Fırat Güllü ve Duygu Dalyanoğlu avukatları kanalıyla Coşkun Büktel’in kendilerine hakaret ettiği gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptıkları suç duyurusu sonrası düzenlenen iddianame İstanbul 43. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek davaya dönüştürüldü.

Savcı iddianamesinde, Coşkun Büktel’in müştekilere  “”linçci geri zekalılar……, linç imzacısı iftiracılar….., linç iftiracısı alçaklar ……, zavallı ….. Ahmak ya da alçak…… İmza veren salaklar…….. Kompleksli alçaklar” şeklinde yazmak suretiyle ayrı ayrı hakaret ettiği, uzlaşmanın kabul edilmediği anlaşıldığından, CMK 175/1 maddesi gereği iddianamenin kabulü ile, şüphelinin üzerine atılı suçu nedeniyle yargılamasının yapılarak eylemine uyan yukarıda belirtilen sevk maddeleri uyarınca cezalandırılmasına karar verilmesi talep ve iddia olunur.” diyerek Büktel’in cezalandırılmasını talep etmiştir.

İddianameyi kabul eden İstanbul 43. Asliye Ceza Mahkemesi, 11 Şubat 2016, saat 10:40’a duruşma günü vermiştir.

Coşkun Büktel’in hakaret ettiği gerekçesiyle 3’ü hapis olmak üzere 4 mahkumiyeti daha bulunmakta ve çok sayıda devam eden ceza davasıyla, soruşturmaları da sürmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here