Craft Tiyatro’dan bir rekor: “Yutmak”ın biletleri 2,5 dakikada tükendi

editor
792 Görüntülenme

Ece DizdarBaşak Daşman ve Merve Dizdar’ın rol aldığı ödüllü tiyatro oyunu “Yutmak“ın yeni sezon biletleri satışa çıktığı ilk iki buçuk dakikada tükenerek rekor kırdı.

Eleştirmenler tarafından bir oyunculuk şöleni olarak tanımlanan, bambaşka üç kadının özgürleşme hikayesini konu olan Yutmak bu yıl dördüncü sezonunda tiyatro severlerle buluşuyor.

Yönetmenliğini İbrahim Çiçek’in üstlendiği, Çağ Çalışkur’un çevirdiği, Stef Smith’in yazdığı Yutmak; özgürleşmek için birbirlerine destek olan heyecanlı, kırılgan, ölüm orucuna yatmış, yüksek obsesyonlu, terk edilmiş, daha önceki alışkanlıkları olmadan devam eden 3 kadının hikayesini konu alıyor.

Oyun hakkında:

“Ben genellikle dünyadaki en tuhaf insan olduğumu sanırdım, ama sonra dünyada o kadar çok insan var ki, kendini benim kadar tuhaf hisseden ve benimle aynı biçimde arızalı başka biri olabilir diye düşündüm. Onu hayal ettim ve onun da beni hayal ettiğini düşündüm. Sen eğer ordaysan bunu okuduğunu umut ediyorum ve bilmelisin, işte ben de buradayım ve en az senin kadar tuhafım’’ diyen üç kadının hikayesi… Tuhaflık derken? Nedir ki tuhaf olan?

Kim, kime ve neye göre tuhaftır? Uzun süren ilişkisini kaybeden, terk edilmiş, hayatını daha önce hiç sorgulamadığı alışkanlıkları olmaksızın devam ettirmek zorunda kalan Rebecca.

Dünyanın çok kötü bir yer olduğuna inanan, yüksek obsesyonlu, ölüm orucuna yatmış, kendini evine hapsedip iyileşmeyi bekleyen Anna. 

Yanlış bedende doğduğunu düşünen, heyecanlı, kırılgan, umutlu ve çok yalnız Sam. Üçünün yolları kesişir ve özgürleşmek için bilerek ya da bilmeyerek birbirlerine destek olurlar. Size tuhaf mı geldi?

 

Künye: 

Yazan: Stef Smith

Çeviren: Çağ Çalışkur

Yöneten: İbrahim Çiçek

Yardımcı Yönetmen: Güven Murat Akpınar

Dekor-Işık: Cem Yılmazer

Dekor Uygulama: Muhtar Pattabanoğlu

Ses: Özgür Kuşakoğlu

Koreografi: Gizem Erdem

 Fotoğraf: Serkan Kızıl

SEANSLAR

  • 28.09 Cumartesi – 17.00 /
  • 27.10 Pazar – 17.00

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku