Crossing The Line Festivali’nde Yeni Bir ‘Julius Caesar’

editor
153 Görüntülenme
Crossing The Line Festivali’nde Yeni Bir ‘Julius Caesar’

İngiliz sanatçı Tim Etchells’ ait Times meydanındaki video yerleştirmesi, Maria Hassabi’nin gezici hip-hop şovu, yerel Julius Caesar uyarlamaları gibi şovlar bu sonbahar gerçekleşecek olan Crossing The Line Festivali için planlanan programa dâhil edildi.

French Institute Alliance Française tarafından sunulan disiplinlerarası sanat festivalinin Manhattan ve Bronx’daki çok sayıda gösteri merkezinde 22 Eylül’den 3 Kasım’a kadar sürmesi planlanıyor.

Yenilikçi İtalyan yönetmen Romeo Castellucci tarafında Shakespeare’in trajedisinden uyarlanan “Julius Caesar. Spared Parts.,” New York prömiyerini 1 ve 2 Ekim’de Financial District- Federal Hall’de gerçekleştirecek. Yapım, 2013 Venedik Bienali’nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü ile onurlandırılan yönetmen Castellucci tarafında “realitenin askıya alınması” olarak tanımlanıyor.

Breakdance dansçısı ve koreograf Anne Nguyen’in hip-hop dans çalışması Graphic Cyphers (23-25 Eylül) de prömiyerler arasında. Gösteri Bronx ve Times meydanında gerçekleşecek ve 20 New York sokak dansçısını konuk edecek. Bu yılın başında Modern Sanatlar Müzesi’ndeki Plastic enstalasyonu ile dansçıları ağır hareket eden heykellere çeviren sanatçı  Maria Hassabi’ye ait “Staged” (4-8 Ekim) de sahnelenecek dans performansları arasında.

Forced Entertainment Tiyatro Grubu’nun sanat yönetmeni olan ve  Spalding Gray ödülü sahibi Etchells, Times Meydanı’nda gerçekleşecek olan Ekim Midnight Moment’da şairane çoklu ortam enstalasyonu Eyes Looking’i sergileyecek. Serideki diğer yapıtlar gibi Eyes Looking de ay boyunca gece yarısında meydandaki reklam panolarını bir kaç dakika boyunca dolduracak.  Forced Entertainment aynı zamanda 28 Eylül-1 Ekim arasında Crossing the Line festivalinin bir parçası olarak Tomorrow’s Parties Adlı oyunu ile New York prömiyerini yapacak.

Detaylı program yakında  crossingtheline.org ‘da yayınlanacak.

Haber: Gökçe Özgen

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku

UA-133167482-1