sener_sen1İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ŞEHİR TİYATROLARI’NIN “ALNINDA IŞIĞI İLK HİSSEDENLER”, “DARÜLBEDA-İ’DEN ŞEHİR TİYATROLARI’NA 100 YILBAŞLIKLI FOTOĞRAF SERGİSİ CITY’S NİŞANTAŞI’NDA…

100. yılını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Şehir Tiyatroları, “Alnında Işığı İlk Hissedenler” “Darülbeda-i’den Şehir Tiyatroları’na 100 Yıl” başlıklı fotoğraf sergisini City’s Nişantaşı’nda izleyiciyle buluşturuyor. 5 Mart 2014 tarihinde saat 18.00’de açılacak ve 31 Mart 2014 tarihine kadar devam edecek olan sergi, daha sonra İstanbul’un çeşitli mekanlarında gezilebilecek.

cahide_sonku11914’ten 2014’e “sahne tozunun tere, kana, sahneye adanmış yaşamlara karıştığı koca bir yüzyıl” siyah-beyaz fotoğraflarla Şehir Tiyatroları tarihini gözler önüne seriyor.  “Alnında ışığı ilk hissedenler”in 100 yıllık öyküsünün yer aldığı sergide başta ustamız Muhsin Ertuğrul olmak üzere Cahide Sonku’dan, Bedia Muvahhit’e, Vasfi Rıza Zobu’dan Kemal Gürmen’e Şehir Tiyatroları’nın efsane sanatçılarının portreleri ve 100 yıllık zaman içinde sahnelenen oyunlarından bazı kareler yer alıyor.

SERGİ AÇILIŞ
TARİH            : 05 MART 2014 ÇARŞAMBA
SAAT              : 18.00
YER                : NİŞANTAŞI CİTY’S AVM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here