İstanbul Şehir Tiyatroları’nın kuruluşunun 100. yılı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen tiyatro şarkıları gecesi ile kutlandı. Gecede sahne alan Erhan Yazıcıoğlu, Zihni Göktay, Nükhet Duru, Erol Evgin, Emre Altuğ, Burak Kut, Cihan Ünal, Hakan Aysev, Ayça Varlıer ve Aslı Omağ tiyatro şarkıları ile geceye renk kattı.

Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası ve Şehir Tiyatroları Orkestrası birlikteliğinden oluşan orkestranın şefliğini Hakan Elbir yaptı. Gala gecesi için oluşturulan büyük orkestranın icra ettiği müziklerin düzenlemelerini Şehir Tiyatroları Müzik Direktörü Selim Atakan gerçekleştirirken, gecenin yönetmenliğini Arda Aydın üstlendi. Gala öncesinde, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu ve beraberindeki sanatçılar, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nden Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na yürüdü.

foto02

Belediye meclisinin aldığı kararla “Gümüş Caddesi” olarak bilinen cadde, “Darülbedayi Caddesi” olarak değiştirildi. Yazıcıoğlu ve beraberindekiler, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nin duvarına “Darülbedayi Caddesi” tabelasını astı. Bu sırada sanatçılar toplu fotoğraf çektirirken, bazıları da selfie yaptı. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen 100. yıl galasına, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

100yil

Zihni Göktay’a büyük alkış
Gecede; Erhan Yazıcıoğlu “Gölge”, Engin Alkan “Mezarcının Türküsü” ile büyük alkış alırken, “Tevye” performansıyla Cihan Ünal, “Ah Berelim” ile Zihni Göktay-Funda Postacı-Sezai Altekin ayakta alkışlandı. “Lüküs Hayat”, “Keşanlı Ali Destanı”, “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım”, “Yedi Kocalı Hürmüz” gibi Türk müzikal tarihine damga vurmuş oyunlarının yanı sıra, “Batı Yakasının Hikâyesi”, “Sefiller”, “Evita” ve “Damdaki Kemancı” gibi dünya müzikal tarihinde yer eden eserlerden de şarkılar Nükhet Duru, Burak Kut, Ayça Varlıer, Hakan Aysev, Erol Evgin tarafından seslendirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here