David Bowie ve Enda Wals Tarafından Yazılan Müzikal “Lazarus” Londra’da!

editor
195 Görüntülenme
David Bowie ve Enda Wals Tarafından Yazılan Müzikal “Lazarus” Londra’da!

David Bowie ve Enda Walsh tarafından kaleme alınan müzikal geçen sene New York Theatre Workshop’da seyirciyle buluşmuştu. Başarılı müzikal bu sene rotasını Londra’ya çevirdi. Yapımcıların yaptıkları açıklamaya göre başarılı yapım 25 Ekim’de King Cross Theatre’da ön gösterimleriyle Londra seyircisiyle buluşacak.

1

Müzikal, 1976 yapımı “Dünyaya Düşen Adam” filminden uyarlandı. Dünyayı ziyaret eden Thomas Newton isimli bir uzaylıyı konu alan filmin başrolünü yine Bowie üstlenmişti. Oyun, alkol, abur cubur ve pişmanlıklar içinde boğulmakta olan Newton ile onlarca yıl sonra tekrar iletişime giriyor. Oyunun müziklerini ise mevcut müziklerden oluşan bir mix ve 10 Haziranda 69 yaşında hayatını kaybeden Bowie tarafından oyun için yazılmış olan yeni şarkılar oluşturuyor.

New York şovunun yönetmeni olan Ivo Van Hove Londra’da da oyunu yönetiyor olacak. New York gösterimlerinin kastında yer alan Michael C. Hall, Sophia Anne Caruso ve Michael Esper Londra’da da yine sahnede olacak.

Yapımın basın sorumlusu tüm kadronun önümüzdeki günlerde açıklayacağını duyurdu. “Lazarus”un programı 22 Haziran’a kadar sürecek.

Haber: Gökçe Özgen

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku

UA-133167482-1