Devlet Tiyatroları Antalya 7.Uluslararası Tiyatro Festivali İçin Geri Sayım Başladı…

Bu yıl 7.si düzenlenecek olan festival geride kalan 6 yılda 24 ülkeye ev sahipliği yaparak 60 farklı oyun ve 121 temsil ile 77 bin 125 seyirciye ulaştı. Festivalde, Türkiye’den 5, yurtdışından 5 tiyatro topluluğu 11 farklı oyun sergileyecek.

Festival, 17 Mayıs Salı günü saat 20.00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi Büyük Salon’da Hindistan Taj Express’in “Bollywood Müzikali” ile başlayacak.

Festival kapsamında seyircilerle buluşacak olan tiyatro toplulukları; Hindistan Taj Express, İspanya Yllana, Almanya Familie Flöz, Fransa Theatre Fools and Feathers, Ukrayna Nikolayev Akademik Rus Dram Tiyatrosu, Antalya Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Ankara Devlet Tiyatrosu, Adana Devlet Tiyatrosu ve Van Devlet Tiyatrosu.

Ayrıca bu yıl festival kapsamında 6 atölye çalışması da yapılacak. Atölye çalışmaları kapsamında; ABD’den Prof. Dr. Stanton Davis – Aktör İçin Ses: Özgürlük, Odaklama ve Güç / Sahne Dövüşlerinde Yakın Temas Doğaçlaması, İspanya’dan Tatiana Garrido – Flamenko ve Perküsyon, Almanya’dan Sebastian Kautz&Frederik Rohn – Familie Flöz Maskeleri, Fransa’dan Sophie Brech&Louis Fortier – Trajikomik Soytarılar ve Oyunculuk Sanatı ve Türkiye’den Ali Meriç- Karagöz Yapım ve Oynatımı çalışmaları Haşim İşcan Kültür Merkezi Prova Salonlarında gerçekleşecek.

Detaylı bilgi için: www.antalyadt.gov.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here