Devlet Tiyatroları Sezona Hazır

editor
40 Görüntülenme
Devlet Tiyatroları Sezona Hazır

DT_trabzonAnkara Devlet Tiyatrosu: Ankara Devlet Tiyatrosu, 1 Ekim Salı günü; Refik Erduran’ın yazdığı, Ali Hürol’un yönettiği “Ramiz ile Jülide”, Semih Sergen’in yazdığı ve yönetmenliğini de üstlendiği “Mevlana-Aşk ve Barış Çığlığı”, Sait Faik Abasıyanık’ın yazdığı, Savaş Dinçel tarafından oyunlaştırılan, Murat Çidamlı’nın yönettiği “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye”, Turan Oflazoğlu’nun yazdığı, Murat Atak’ın yönettiği “Kösem Sultan”, Necip Fazıl Kısakürek’in yazdığı, Özer Tunca’nın yönettiği “Para”, Recep Bilginer’in yazdığı, Zafer Kayaokay’ın yönettiği “Sarı Naciye”, Necati Cumalı’nın yazdığı, M.Volkan Benli’nin yönettiği “Nalınlar” adlı oyunlarla perdelerini açıyor. George Orwel’in yazdığı, Barış Erdenk’in yönettiği “Hayvan Çiftliği”adlı oyun 2 Ekim Çarşamba günü sahnelenecek oyunlardan. Ayrıca Yaşar Kemal’in “Teneke” adlı oyunu Gürol Tonbul yönetmenliğinde 4 Ekim Perşembe günü seyirci ile buluşacak oyunlardan.

İstanbul: İstanbul Devlet Tiyatrosu, 1 Ekim Salı günü; Muzaffer İzgü’nün yazdığı, Mutlu Güney’in yönettiği“Lütfen Kızımla Evlenir misiniz” adlı oyunla sezonu açıyor. Mario Fratti’nin yazdığı, Saydam Yeniay’ın yönettiği “Kurban” adlı oyun 4 Ekim Cuma, Matei Visniec tarafından yazılan, Müge Gürman tarafından yönetilen “Çehov Makinesi” 12 Ekim Cumartesi, Yavuz Özkan’ın yazdığı, Hidayet Erdinç’in yönettiği “Herkesin Bildiği Sırlar” 11 Ekim Cuma, seyirciyle buluşacak oyunlardan.

 Adana: Adana Devlet Tiyatrosu, Orhan Asena tarafından yazılan, Levent Ulukut’un yönettiği “Fadik Kız” adlı oyunla 8 Ekim Salı günü perdelerini açıyor.

Antalya: Antalya Devlet Tiyatrosu, Tarık Buğra’nın yazdığı, Selim Gürata’nın yönetmenliğini üstlendiği“Ayakta Durmak İstiyorum” adlı eserle 2 Ekim’de perdelerini açıyor.

Bursa: Bursa Devlet Tiyatrosu, Orhan Asena’nın yazdığı, Tayfun Erarslan’ın yönettiği “Tohum ve Toprak”adlı oyunla 1 Ekim Salı günü perdelerini açıyor.

Diyarbakır: Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, Murathan Mungan imzalı, Yurdaer Okur’un yönettiği “Taziye” adlı oyunla 3 Ekim Çarşamba günü sezonu açıyor.

Erzurum: Erzurum Devlet Tiyatrosu, Jean Baptiste Poguelin Moliere’in yazdığı, Ahmet Vefik Paşa tarafından oyunlaştırılan, Ömer Naci Topçu’nun yönettiği “Meraki” adlı oyunla perdelerini açıyor

İzmir: İzmir Devlet Tiyatrosu, müzikli – danslı bir dönem oyunuyla 2013 – 2014 tiyatro sezonunu 1 Ekim’de karşılamaya hazırlanıyor. Nemci Onur’un yazdığı, Ayper Erener Kaskan’ın oyunlaştırdığı, Metin Oyman’ın yönettiği “Arap Abdo” adlı oyunda; Bir dönem romanı olan Arap Abdo, yakın tarihimizin renkli Beyoğlu eğlencelerinin perde arkasına, dönemin gece hayatına ışık tutar.

Konya: Konya Devlet Tiyatrosu 2013-2014 Tiyatro sezonunun ilk perdesini, Âli Bey’in yazdığı, “Ayyar Hamza” adlı oyunuyla 3 Ekim Perşembe günü açıyor. Konya Devlet Tiyatrosu, ekim ayı içerisinde “Nasrettin Hoca Bir Gün” (Ç.O), “Shırley Valentıne” adlı oyunları sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Trabzon: Trabzon Devlet Tiyatrosu, 03 Ekim 2013 Perşembe günü “Sokağa Çıkma Yasağı” adlı oyun ile perdelerini açıyor. Hazırlıkları tamamlanmak üzere olan oyunun konusu şöyle; düşle gerçek arasında gidip gelen bu oyunda sokağa çıkma yasağı sonucunda bir otelde bir araya gelen insanların, birbirleriyle ve kendileriyle olan iletişimsizlikleri, yalnızlıkları, tepkisizlikleri anlatılıyor. Oyun, dışarıdaki baskı ve sıkışıp kalma durumunu aynı zamanda insanın kendi  içinde de yaşadığını ironik ve trajikomik bir biçimde izleyiciye yansıtıyor. Civan Canova’nın yazdığı oyunu M. Doğan Yağcı yönetiyor.

Sivas: Sivas Devlet Tiyatrosu, Recep Bilginer’in yazdığı, M. Nurullah Tuncer’in yönettiği “Yunus Emre” adlı oyun ile 3 Ekim Perşembe günü perdelerini açıyor.

Van: Van Devlet Tiyatrosu, Erhan Gökgücü’nün yazdığı, Burak Karaman’ın yönettiği “İki Kalas Bir Heves” adlı oyun ile 3 Ekim Perşembe günü sezonu açıyor.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku