Doç.Dr. Süreyya Karacabey beraat etti: “Barış diyenler kazanacak!”

editor
2946 Görüntülenme

Doç.Dr. Süreyya Karacabey, “Bu Suça Ortak Olmayacağız” bildirisini imzaladığı için yargılandığı davada beraat etti.

6 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan 679 sayılı KHK ile Doç.Dr. Süreyya Karacabey ve 7 Şubat 2017 tarihinde yayınlanan 686 sayılı KHK ile Prof. Dr. Beliz Güçbilmez, Prof.Dr. Tülin Sağlam, Prof.Dr. Selda Öndül, araştırma görevlileri Elif Çongur ve Kürşat Yılmaz; kamu görevinden çıkarılarak görevlerinden uzaklaştırılmış ve bu coğrafyada “tiyatronun beyni” sayılan Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde sadece 4 akademisyen kalmıştı.

Aralarında Doç.Dr. Süreyya Karacabey’in de bulunduğu “Barış Akademisyenleri” davasında, AYM Genel Kurulu 26 Temmuz 2019’da “hak ihlali” kararı vermiş ve 6 Eylül 2019 tarihinden itibaren yargılanan akademisyenler için beraat kararları gelmeye başlamıştı.

Hakkındaki beraat kararını dün gece öğrenen Karacabey, sosyal medya hesabından kararı şöyle duyurdu: “Bana da beraat haberi geldi. Bu defa işlediğim bir suçtan yargılanmayı düşünüyorum! İlgilenen, dertlenen herkese sevgiler. Avukatlarıma özel sevgiler…

Karacabey, dergimize yaptığı açıklamada ise şunları söyledi: “Bu zamanlar geçecek ama geride canı çok yanmış insanlar, evine dönemeyen ölüler kalacak. Ama bir gün bitecek hepsi…Barış diyenler kazanacak!”

Tiyatro…Tiyatro…Dergisi ailesi olarak sevgili Süreyya Karacabey’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an evvel tüm barış akademisyenlerinin görevlerine iade edilmelerini bekliyoruz!…

 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku